Mornarima splitski derbi

Vedran Babić • nedjelja, 28.02.2010.

Splitski derbi između Mornara Brodospasa i Jadrana opravdao je očekivanja. U uzbudljivoj utakmici vaterpola slavili su "domaćini" mornarevci rezultatom 13:11, a igrač utakmice bio je Marko Bratić s pet golova.

MORNAR BS - JADRAN (ST) 13:11 (4:2, 5:2, 2:4, 2:3)

Jadranska liga, 17. kolo
Split, bazen u Poljudu
Suci: Periš, Rebić (oba Split)

Mornar BS: Kačić, Burić, Kragić Marinić (1), Čorušić, Kalebić (1), Oreb, Jerković, Vojković, Mataić (1), Čalić, Marelja (2), Kovačić (3), Ban (1), Bratić (5). Trener: Joško Kreković.

Vezane vijesti

Jadran (ST): Škiljo, Franičević (1), Vukić (2), Delaš (1), Bezić (2), Brnas, Popović (1), Vuleta (1), Kuzmanić, Perić (1), Banovac, Matutinović (1), Vlaić, Hutten (1). Trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Mornar BS 7/10, Jadran (ST) 9/18
Peterci: Mornar BS 2/3, Jadran (ST) 1/2

Mornar BS upisao je i drugu pobjedu nad gradskim rivalom Jadranom ove sezone poslije 10:5 krajem listopada prošle godine. U ovoj utakmici ključna je bila druga četvrtina koju je Mornar dobio 5:2 i poslije dvije četvrtine imao vodstvo 9:4. Važno je spomenuti kako su se obje momčadi mučile s postizanjem pogodaka kada je omjer igrača u bazenu bio podjednak, pa je tako Mornar postigao sedam golova s igračem više, a Jadran čak devet.

Najefikasniji igrač utakmice, ali i kola uopće, bio je Mornarev Marko Bratić s pet pogodaka, dok je jedini dvostruki strijelac kod Jadrana bio Luka Vukić.