Minden napokon do pobjede

Matej Milanović • nedjelja, 28.02.2010.

Odigrana su četiri susreta 21. kola njemačkog prvenstva u rukometu. Minden je došao do vrijednih bodova u borbi za opstanak porazivši Lübbecke i prekinuvši seriju od 13 uzastopnih poraza. U ostalim susretima Flensburg, Grosswallstadt i Lemgo su upisali lagane pobjede...

Minden je nakon početnog izjednačenja došao do dva gola prednosti u 13. minuti protiv Lübbeckea pri rezultatu 7:5. Nakon što se nekoliko minuta razlika održavala u 22. su domaći poveli i +4, a Lübbecke je odmah zaredao četiri gola i izjednačio na 13:13 u 26. minuti.

Od tog trenutka pa do treće minute nastavka Minden je serijom od 5:1 ponovno preuzeo utakmicu u svoje ruke. Nakon toga se Lübbecke više nije uspio vratiti, najviše su došli na -3, a kako se utakmica približavala kraju tako je Minden povećavao prednost i vodio i +6 u 59. minuti.

Kod domaćih je sedam golova, od čega tri iz sedmeraca, postigao Aljoscha Schmidt, a kod Lübbeckea su trojica upisala četiri zgoditka. Minden se tako približio na dva boda od Düsseldorfa, odnosno na tri od Dormagena i Balingen Weilstettena.

Upravo Düsseldorf je teško poražen kod Flensburga. Domaći su utakmicu prelomili već na početku kada su između sedme i 19. minute serijom 8:1 pobjegli na 13:4. Gosti su odmah vlastitom serijom došli na -5, ali su do poluvremena domaći napravili 6:1 i s 19:9 otišli na odmor. Nastavak nije ponudio velika uzbuđenja.

Flensburg je kontrolirao rezultat i pred kraj utakmice i povećao sve do maksimalnih +12 koje su dostigli dvaput pri kraju susreta. Osam golova je kod Flensburga zabio Lasse Svan Hansen, dok su pet kod Düsseldorfa realizirali Boštjan Hribar i Michael Hegemann.

Grosswallstadt je kod Melsungena neočekivano lako došao do bodova. Gosti su serijom od šest golova poveli 10:3 u 16. minuti i time praktički osigurali bodove. Nakon toga su naime igrači Grosswallstadta konstantno držali razliku između šest i devet poena. Tek pri kraju dvoboja Melsungen se približio, uglavnom zahvaljujući završnom opuštanju gostiju.

Najbolji je kod Melsungena s osam golova bio Nenad Vučković koji je realizirao jedan sedmerac, a sedam pogodaka je kod Grosswallstadta upisao Stefan Kneer.

Lagane bodove je upisao i Lemgo protiv Wetzlara. Domaći su odmah poveli 3:0. Wetzlar se vratio do minimalnog zaostatka od 5:4 u devetoj minuti nakon čega je uslijedila crna rupa gostiju od čak 21 i pol minute. Naime, toliko vremena Wetzlar nije zabio niti gola te je Lemgo serijom od 11 golova riješio utakmicu. Gosti su uspjeli tek smanjiti na 16:5 deset sekundi prije odlaska u svlačionice.

U drugom poluvremenu nije bilo posebnih zbivanja, a Lemgo je najveću prednost dostigao u nekoliko navrata vodivši tri razlike. Martin Strobel je zabio šest golova od čega jedan sedmerac, a Wetzlar je predvodio Sven Sö Christophersen sa sedam golova, od čega također jedan sedmerac.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710