Franck Ribery slomio otpor HSV-a

Borna Rupnik • nedjelja, 28.02.2010.

Bayern je u posljednjoj utakmici 24. kola njemačkog prvenstva, u drugom velikom derbiju vikenda, svladao HSV 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Franck Ribery...

U jubilarnom stotom službenom okršaju najvećih predstavnika njemačkog juga i sjevera, Bayerna i HSV-a, u nedjelju su na Allianz Areni bolji bili domaći igrači, koji su tako preuzeli vrh Bundeslige s dva boda prednosti ispred Bayera iz Leverkusena.

Dojam je u sadržajnom prvom poluvremenu pripao Bavarcima, iako je na semaforu ostalo 0:0. Prvu je priliku promašio mladi Thomas Müller, potom su pokušavali i Frank Ribery i Arjen Robben, pa kapetan Mark van Bommel te opet Müller, no Frank Rost nije morao po loptu u mrežu.

Doduše, i HSV je prijetio, ponajviše preko Piotra Trochowskog, a završni je udarac u prvih 45 minuta pripao našem Mladenu Petriću, no otišao je preko gola.

Sličan je scenarij viđen i početkom jednako zanimljivog nastavka, uz još jedan neprecizan udarac Petrića, a ritam igre nije padao ni kada su treneri počeli obavljati prve zamjene.

Ključni se trenutak zbio u 78. minuti. Jedna je dugačka lopta stigla do Riberyja, koji pored Guya Demela dolazi do prostora za udarac i s petnaestak metara matira Wolfganga Hesla, koji je na predahu zamijenio ozlijeđenog Rosta.

Nakon gola Louis van Gaal u igru uvodi Ivicu Olića, kojemu je to bio 100. nastup u njemačkom prvenstvu, a iako se HSV nije predao te je Torun imao vrlo dobru priliku za poravnanje, sva su tri boda ostala u Münchenu.

Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta, a Danijel Pranjić nije ulazio na teren.

Nogometaši Hannovera ostali su protiv Wolfsburga praznih ruku, usprkos sasvim solidnoj izvedbi. Strpljenje branitelja naslova naplatio je bosanskohercegovački reprezentativac Zvjezdan Misimović 13 minuta prije kraja susreta, pospremivši loptu u mrežu s pet metara nakon dodavanja Brazilca Grafitea. Hannover je tako ostao u zoni ispadanja, ispred Herthe, dok se Wolfsburg sada čvrsto drži sredine poretka.