Boca prokockala tri, River iščupao bod

Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.03.2010.

Golom Martina Palerma iz jedanaesterca Boca Juniors je protiv Estudiantesa u 7. kolu Clausure vodila do prve minute nadoknade kad je Gonzalez iščupao bod gostima. River Plate je u La Plati gubio od Gimnasije punih 85 minuta, ali se u nadoknadi spasio golom Canalesa.

Bod osvojen u 7. kolu Clausure izazvao je oprečna raspoloženja u taborima Boca Juniorsa i River Platea jer Boca je protiv Estudiantesa vodila od 25. minute i gola Martina Palerma iz jedanaesterca, a River je u La Plati od Gimnasije gubio od 8. minute (Perez).

Bocu je na Bomboneri u prvoj minuti nadoknade utišao Leonardo Gonzalez i uzeo joj dva boda, a bod Riveru u 91. minuti iščupao je Gustavo Canales.

Velez je vodio golom Zaratea u 42., ali Huracan je i izjednačio i preokrenuo iz jedanaesteraca. Balvorin je prvog iskoristio u 49., Toranzo u 79., a tri boda Huracana je zapečatio Laurito u 80. (gol Silve u 87. nije pomogao uoči 7. kola liderima Clausure).

Poraz Veleza iskoristili su Colon i Godoy i preuzeli čelo tablice. Colon je mogao i bolje da od Rosarija nije primio gol i u Santa Feu odigrao samo 1:1 (Rivarola je Colon doveo u vodstvo u 36., Figueroa je izjednačio u 58.), a Godoy je golovima Higuaina i Sancheza u prvih 20 minuta slomio otpor Argentinos Juniorsa.

Velez i Independiente (1:0 protiv Racinga) zaostaju bod, a ambiciozni su i Chacarita, Estudiantes i Banfield dva boda iza Colona i Godoya. Boca je 12., River 16., a fenjer je od Rosarija preuzeo Atletico.

Clausura, 7. kolo:
Boca Juniors - Estudiantes 1:1, Gimnasia La Plata - River Plate 1:1, Newell's Old Boys - Banfield 2:1, Arsenal - Chacarita 0:3, Colon - Rosario 1:1, San Lorenzo - Tigre 1:0, Independiente - Racing 1:0, Huracan - Velez 3:2, Lanus - Atletico 3:0, Argentinos Juniors - Godoy 1:2