Itxako Reyno de Navarra 34:24 Ciudad Encantada
Ciudad Encantada

U Pamploni potop Cuence

Željko Kubatka • srijeda, 03.03.2010.

U Pamploni je odigrana prva utakmica 20. kola u kojoj je domaći Reyno de Navarro u drugom dijelu slomio gostujući otpor i s deset golova minusa ispratio ih u Cuencu…

Cuenca je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme i tek su pri kraju popustili i dozvolili domaćim rukometašima da se odlijepe i naprave tri gola prednosti (16:13). Počelo je dobro za goste, vodstvom 5:3 i 11:9 deset minuta prije odmora. Domaći preokreću rezultat u svoju korist u iduće tri minute s četiri gola u nizu. Alberto Aguirrezabalaga zaključuje poluvrijeme sa svojim drugim golom.

Gosti ne posustaju ni u početku drugog poluvremena, nakon prvog gola domaćih rukometaša s dva gola Cuenca smanjuje minus na dva gola. Gosti su imali snage za još deset minuta ravnopravne igre kada Pamplonci s dvije serije od tri gola povećavaju prednost na 27:23. Rukometaši Cuence uzvraćaju s tri gola, no nakon toga postižu u zadnjih deset minuta samo jedan gol što su domaći iskoristili za pobjedu od plus deset golova.

Davor Dominiković je dobro odradio posao u obrani, imao je jedan neuspio pokušaj u kontranapadu i jedno isključenje. Najbolji u redovima domaćih su bili srednjak Carlos Ruesga, s deset zabijenih golova, i golman Radivoje Ristanović s 37 posto obrana. Hrvatski golman Vladimir Božić dobio je samo jednom priliku stati među vratnice Cuence u pokušaju obrane sedmerca.

Ostali susreti se igraju sve do subote, a posebno će biti zanimljiv katalonski okršaj Granollersa i Barcelone. Unatoč trenutnoj razlici u kvaliteti dva najtrofejnija španjolska kluba, Barce i Granollersa, ove utakmice uvijek nude velike tenzije i nervozu jer se igraju za prestiž u Kataloniji. U Zaragozi bi isto tako trebao biti uzbudljiv i neizvjestan meč između Aragona i Valladolida.