Spektakl Veleza i Boce

Maja Giljanović • srijeda, 03.03.2010.

Spektakularnu su utakmicu u sklopu 7. kola Clausure odigrali Velez i Boca Juniors. Zapata je pogodio za 1:0, gosti u 20-ak minuta preokrenuli na 3:1, Velez izjednačio i manje od 10 minuta prije kraja poveo 4:3, a bod Boci iščupao Viatri u 88. minuti.

Derbi 7. kola Clausure između Veleza i Boce obilovao je emocijama, trkom, sjajnim akcijama, preokretima i najvažnije od svega golovima. Uoči utakmice Boca je zauzimala 12. mjesto četiri boda slabija od Veleza na trećem mjestu bod iza vodećeg dvojca Colona i Godoya.

Velezu je i bod bio dovoljan za preuzimanje vodstva (Godoy protiv Lanusa igra u srijedu, Colon protiv Banfielda u četvrtak), ali navijači su priželjkivali pun plijen jer prošle je sezone Boca na Jose Amalfitaniju pala 2:0, izgubila je u Copi Sudamericani u rujnu 1:0, a u 2010. je u Clausuri u šest kola pobijedila samo Lanus (3:1) početkom veljače.

Vezane vijesti

Igrači Veleza su kao branitelji titule u Clausuri (u Aperturi su zauzeli peto mjesto) status favorita ozbiljno shvatili i u 13. minuti golom Zapate poveli 1:0, ali veselje više od 45.000 navijača trajalo je 20-ak minuta do izjednačenja Monzona u 36. minuti. Palermo je u 39. iskoristio nered u obrani Veleza i preokrenuo na 2:1, a u 59. je izgledalo da će bodovi na Bomboneru jer prednost gostiju je na 3:1 podebljao Gaitan.

U manje od 10 minuta Martinez (74.) i Silva (82.) su zabili za još jedan preokret (4:3), ali ni Boca se nije predala i Viatri je u 88. uzeo dva boda Velezu i za Bocu izborio i peti remi u sedam odigranih utakmica.

Strijelci nisu škrtarili ni na utakmici između Rosarija i Arsenala (Yacuzzi, Obolo i Sena za 2:3 gostiju), a bod je protiv Racinga Huracanu u 89. minuti osigurao Dominguez (1:1).