Partizan gazi sve pred sobom

Maja Giljanović • srijeda, 03.03.2010.

Vaterpolisti Partizana plasman u četvrtfinale Eurolige su izborili i prije utakmice 6. kola Skupine C, ali ni Budvi nisu dozvolili ni bod. Prvaci Srbije su slavili 12:6, a igrači i trener Igor Milanović pobjedu su posvetili prije tri dana preminulom bivšem igraču Partizana Milošu Markoviću.

PARTIZAN - BUDVA 12:6 (3:0, 3:1, 2:3, 4:2)

Beograd, 6. kolo Eurolige
Suci: Kouretas (Grčka), Rodriguez (Španjolska)

PARTIZAN: B. Mitrović, Mirković 1, Rađen 1, Korolija 1, Aleksić, Pjetlović 3, Prlainović 1, Gocić 2, Avramović, S. Mitrović 2, Vujasinović 1, Gak, Ćuk. Trener: Milanović

BUDVA: Šefik, Petković 2, Dončić, Danilović 2, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković 2, Trbojević, Peković, Ivošević, Franičević, Antonijević. Trener: Krivokapić

Vaterpolisti Partizana pristupom utakmici protiv Budve zadovoljili su svog trenera: "Utakmica je bila rezultatski nebitna i za nas i za Budvu, ali od svojih sam igrača tražio maksimalno ozbiljan pristup. Zadovoljan sam njihovim zalaganjem i načinom na koji su odigrali prvo poluvrijeme, a u drugom nakon što je utakmica poprimila revijalan ton, iskušali smo i varijantu-dvije u napadu", izjavio je Igor Milanović.

Najraspoloženiji u redovima Partizana bio je trostruki strijelac Duško Pjetlović, dvaput se u strijlce upisao Stefan Mitrović, a gol sa dali i Nikola Rađen, Živko Gocić, Vladimir Vujasinović, Andrija Prlainović i Miloš Korolija.

Srpski prvaci pitanje pobjednika su riješili u prvoj četvrtini (3:0), na poluvremenu su vodili 6:1, a na koncu su slavili šest razlike (12:6). Nakon utakmice je blistao rezervni golman Beograđana Branislav Mitrović (Milanović je odmorio Slobodana Sora): "Bio sam uzbuđen uoči utakmice, ipak je ovo bio moj euroligaški debi na domaćem bazenu, ali kako je utakmica odmicala, osjećao sam se sve sigurnije".

OLYMPIACOS - HONVED 10:6 (2:2, 3:2, 3:0, 2:2)

Atena, 6. kolo Eurolige
Suci: Margeta (Slovenija), Teixido (Španjolska)

OLYMPIACOS: Galanopoulos, Mylonakis 2, Delakas 1, Kocheilas 1, Chatzitheodorou 1, Theodoropoulos 2, C. Afroudakis, Fountoulis 1, G. Afrodakis 1, Komadina, Vlontakis, Schizas 1, Floros. Trener: Pateros

HONVED: Gergely, Szekely, Batori, Janšik 1, Salamon, Matajsz, Metzei, Szivos 2, Marniz 2, Gor.Nagy 1, Pajan, Borsos, Kallay. Trener: Vad

U drugom utakmici skupine Honved se u Pireju držao do treće četvrtine - Olympiacos je vodio 5:4 na poluvremenu - ali Grci su digli ritam, treću okončali rezultatom 3:0 i do kraja održavali prednost (10:6).

Četvrtinale su iz Skupine C izborili Partizan i Budva s tim da je srpski prvak potencijalni protivnik hrvatskom prvaku Jugu (11:11 protiv Vasasa u Gružu).