Tokić donio bodove Arrateu

Željko Kubatka • subota, 06.03.2010.

U zadnje tri utakmice 20. kola Asobal lige igrale su utakmice značajne za raspored u donjem dijelu tablice. Tin Tokić je posljednjim golom osigurao minimalnu pobjedu za Arrate i za Sportnet.hr ističe značaj osvojenih bodova…

U Eibaru je Arrate ugostio Alcobendas u dvoboju u kojem su bodovi bili važni za obje ekipe za izbjegavanje zadnja dva mjesta koja vode u drugu ligu. Gosti su odlično otvorili utakmicu vodstvom od pet golova što Javier Arroyo prekida golom za domaće nakon čega ponovo dva gola Alcobendasa i vodstvo 7:1 nakon deset minuta utakmice.

Domaći se bude sredinom poluvremena i preko dva mađarska rukometaša Szabolcsa Töröa i Istvána Rédeia na poluvrijeme se odlazi s poravnatim rezultatom 13:13. Drugi dio prolazi u ravnopravnoj igri s prednošću domaćih do tri gola što gosti četiri minute prije kraja dostižu i poravnavaju na 24:24. Do kraja greške na obje strane i samo jedan pobjednički gol Tina Tokića s kojim je Arrate pobjegao s začelja.

Junak pobjede Arrate je bio hrvatski rukometaš s talijanskom putovnicom Tin Tokić koji je za Sportnet.hr izjavio: „Ovo je bilo vrlo važna utakmica za nas, pobijedili smo direktnog protivnika za opstanak u ligi. U prošlim utakmica nismo ostvarili neke povoljne rezultate za nas ali nadam se će nakon ove utakmice stvari doći na svoje mjesto i da ćemo nastaviti sa takvom igrom koju smo večeras prikazali na terenu. Jaku obranu i postizali smo brze golove iz kontri i polukontri, te na postavljenu obranu lopta je išla kako smo se i dogovorili. Sljedeći protivnik nam je Ciudad Real i probat ćemo se spremiti što bolje“.

I u Torrevieji su gosti započeli bolje od domaćina, ali poluvrijeme je završilo s identičnim rezultatom 13:13. Završnica pripada domaćim rukometašima koji su s nova dva boda preskočili Lábaro Toledo i sada se nalaze na 13. mjestu. Srpski reprezentativni golman Dimitrije Pejanović je najzaslužniji za pobjedu Torrevieje jer je uspio zaustaviti polovicu gostujućih udaraca 21/41. Ivan Vukas je učestvovao s dva gola u pobjedi svoje ekipe.

U Logroni očekivana pobjeda domaćina u susretu s fenjerašem Asobal lige Frigoríficos Morrazom. Iako je nakon trideset minuta domaća prednost iznosila samo tri gola, pobjeda nikad nije bila upitna. Srednjak domaćih Víctor Vigo je bio najbolji strijelac sa sedam golova.