Remi Barcelone, Ademar ide dalje

Mihaela Bradovski • subota, 06.03.2010.

Deseto kolo skupine D Barceloni je na gostovanju kod Koldinga donijelo tek bod, dok je Ademar Leon osigurao treće mjesto i prolaz dalje. U pobjedi su sudjelovala sva tri hrvatska reprezentativca, a posebno je raspoložen bio Damir Bičanić..

Barcelona je na gostovanju u Danskoj izvukla remi, susret je završio rezultatom 25:25. Najgori je to mogući ishod, Koldingu bod nije bio dovoljan za treće mjesto i prolaz dalje, dok Barceloni prijeti gubitak prvog mjesta. Španjolska momčad nakon subotnje podjele bodova ovisi o rezultatu dvoboja Kiela i Vardara.

Xavi Pascual niti u početnim minutama posljednjeg susreta skupine D nije odustao od 6-0 obrane, s dvostrukim pivotom. Takva je taktika usporila napade danske momčadi no vrata Koldinga odlično je čuvao Anders Peterson, upisavši četiri važne obrane u početnih pet minuta.

Nedugo nakon isteka 20. minute, pri rezultatu 7:8, gostujući je trener započeo s rotacijama unutar sastava što je Barceloni donijelo komotniju prednost. Četiri minute kasnije domaći su se rukometaši našli na -3 pogotka. Do kraja prvoga dijela Kolding je stigao smanjiti zaostatak, na odmor se otišlo pri rezultatu 10:12.

Domaći se napad u nastavku probudio, dva pogotka Lukasa Karlssona donijela su izjednačenje u 38. minuti (14:14). Barcelona je ubrzo ponovo stigla do dva pogotka razlike, nakon čega je u napadu ostala bez rješenja. Danski je sastav to spretno iskoristio, 15 minuta prije kraja poveli su s 18:17. Pokušali su Španjolci s novim promjenama unutar sastava, no jedino je Nagy bio na željenoj razini.

Uzbudljivu i efikasnu završnicu pogotkom je otvorio domaći igrač Sondergaard, 15 sekundi prije kraja Nagy izjednačuje na 24:24, brzi pogodak na drugoj strani postiže Karlsson, a sa sirenom mrežu, za konačnu podjelu bodova, pogađa Mađar u Barceloninom dresu.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Spellerberg sa šest pogodaka, dva više od Karlssona i Schnuchela, dok su Barcelonin napad s pet pogodaka predvodili Nagy i Ikar Romero.

Ademar je u susret s Amicitijom krenuo sa saznanjem o remiju između Koldinga i Barcelone što je u prijevodu značilo da mu za bolji raspored u idućoj fazi natjecanja treba pobjeda. Nakon uvodnog pogotka s jedne i druge strane do prve su prednosti stigli gosti (2:3), no već nekoliko minuta kasnije na semaforu je ponovno stajalo poravnanje - 6:6.

Domaći je sastav zatim postigao tri pogotka u nizu i stvorio si solidnu prednost, a upravo je u tim trenucima švicarska momčad počela gubiti kontrolu na terenu, napade je uspješno zaustavljala obrana na čelu s Alilovićem, dok je obrana počela sve ozbiljnije popuštati. Dalo je to samopouzdanja igračima Ademara koji su bez većih problema održavali vodstvo. Prvih pola sata igre gosti su završili na -5.

Prednost s odmora domaća je momčad uspješno održavala većinu drugog dijela iako su tri obrane vratara Vaskeviciusa dale nadu Amicitiji u povratak u rezultatsku neizvjesnost. Stigao je švicarski sastav na samo dva pogotka zaostatka (18:16), i iako je Ademar u dva navrata ponovno otišao na četiri pogotka prednosti (25:21, 28:24), Amicitija je poražena upravo s dva pogotka razlike.

Po pet pogodaka za pobjedničku momčad postigli su Aguirrezabalaga i Bičanić, dok se Denis Buntić u strijelce upisao tek jednom. Susret je s pet preciznih udaraca po golu završio i gostujući Hess, a naslov najefikasnijeg igrača pripao je Klimciauskasu koji je postigao jedan više.