Racing se osladio na Bomboneri

Maja Giljanović • ponedjeljak, 08.03.2010.

Statistika Boca Juniorsa nakon 8. kola Clausure i gostovanja Racinga na Bomboneri i dalje je frustrirajuća. Gaitan je Bocu doveo u vodstvo u 14., ali veselje navijača kratkog je daha izjednačenjem u 16. učinio Lluy, a završni udarac im je u 45. za potpuni preokret zadao Hauche.

Igrači Boce ni treći put u proteklih sedam dana nisu svojim navijačima poklonili pobjedu. Prošli vikend su odigrali 1:1 protiv Estudiantesa, sredinom tjedna 4:4 protiv Veleza, a u 8. kolu nisu osvojili ni bod. Gaitan je Bocu doveo u vodstvo u 14. minuti, ali Bomboneru je nakon samo dvije minute utišao Lluy. Činjenicu da je Boci voda prodrla do ušiju Racing je znalački kapitalizirao i golom Hauchea u 45. minuti odnio sva tri boda.

Veselili se nisu ni navijači Rivera. Independiente je njihove pulene stjerao u mišju rupu i sreća za River da su se zadovoljili pobjedom od dva razlike. Gandin u prvom i Silvera u drugom poluvremenu zabili su za preuzimanje čela Clausure od Godoya.

Godoy je izgubio na gostovanju protiv Newell's Old Boysa, a vodili su golom Castilla iz 33. minute. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. kad je dosuđen jedanaesterac za Newell's i Boghossian ga je realizirao za 1:1. Godoy je pao u ritmu - oba su kluba igrala s devetoricom u polju nakon što je u 30. Schiavi isključen u Newell'su, a pet minuta poslije i Olmedo u Godoyju - a Boghossian poput kopca u 50. preokrenuo.

Banfield je odigrao samo 0:0 protiv Atletica, a Velez nije izborio ni bod protiv Argentinos Juniorsa na Diegu Armandu Maradoni (Torsiglieri je u 85. dao gol svom Montoyi).

Clausura, 8. kolo:
Boca Juniors - Racing 1:2, Independiente - River Plate 2:0, Newell's Old Boys - Godoy 2:1, Huracan - Tigre 2:3, Argentinos Juniors - Velez 1:0, Lanus - Estudiantes 0:0, Atletico - Banfield 0:0