Planinić bolji od Delaša

Vedran Babić • srijeda, 10.03.2010.

U skupini G Topa 16 Eurolige u kojoj je već sve riješeno što se ulaznica za četvrtfinale tiče, CSKA je u posljednjem, šestom kolu, na svom parketu opravdao ulogu favorita protiv Žalgirisa i završio ovaj krug natjecanja s omjerom 5-1.

Košarkaši moskovskog CSKA rutinirano su odradili posljednju utakmicu uoči četvrtfinala Eurolige. U dvoboju u kojem rezultat nije imao veliku težinu s obzirom da su oni već osigurali prvo mjesto te da je Žalgiris izgubio sve šanse za prolaz, domaćini su slavili 84:71.

Bio je to i dvoboj dvojice hrvatskih košarkaša, Zorana Planinića i Marija Delaša. Bolji je dojam ostavio iskusniji Planinić koji je za 24 minute igre postigao 12 koševa, četiri skoka i dvije asistencije. Na suprotnoj strani Delaš je za 17 minuta na parketu ubacio dva koša, uhvatio četiri skoka i dvaput asistirao.

Što se same utakmice tiče, Žalgiris je odigrao odličnih prvih 15 minuta i vodio 22:18, ali je do kraja poluvremena izgubio ritam i CSKA je na odmor otišao s prednošću 38:31. Sve dileme oko pobjednika riješene su u trećoj četvrtini kada je šesterostruki europski prvak serijom 25:9 odjurio na rekordnih plus 21 (65:44). Početkom posljednje četvrtine Litavci su smanjili na devet razlike, no više od toga nisu mogli i Top 16 će završiti s omjerom 2-4.

Najbolji igrač CSKA bio je Britanac Pops Mensah - Bonsu s 19 koševa i osam skokova, a posebno se istakao i Trajan Langdon sa 17 koševa. Kod gostiju prvo ime je nedvojbeno Mantas Kalnietis s 22 poena.

Na kraju spomenimo kako u drugoj utakmici skupine u četvrtak Prokom dočekuje Unicaju. Poljaci su sigurno drugi, a Španjolci posljednji ukoliko dožive novi poraz.