Prokom dalje usprkos teškom porazu

Matej Milanović • četvrtak, 11.03.2010.

Zadnja utakmica skupine G košarkaške Eurolige imala je isključivo revijalan karakter. Prokom je doma visoko poražen od Unicaje, ali će Poljaci svejedno nastupiti u četvrtfinalu zahvaljujući drugom mjestu u skupini...

U prvih pet minuta susreta između Prokoma i Unicaje laganu su inicijativu imali gosti. No, Unicaja se nijednom nije odlijepila na osjetniju prednost i cijela prva dionica je bila dosta ujednačena. Na prvi odmor se tako otišlo s 21:20 za Prokom.

Izjednačenost i izmjena prednost se nastavila i u drugoj četvrtini i na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:39. Nastavak je bolje otvorio Prokom koji je krenuo sa sedam poena, ali je uslijedila gostujuća serija od 12 uzastopnih poena za 51:46. Domaći su se potom vratili, ali je Unicaja s novom serijom od sedam poena došla do 62:55 pred posljednji odmor.

U posljednjoj dionici se krenulo s četiri poena sa svake strane nakon čega su gosti napravili seriju od 16:1 do posljednje minute. Do kraja susreta stigla je tek jedna trica Prokoma za završnih 82:63 u korist Unicaje. Jedan od faktora koji je odlučio susret je postotak šuta za tri. Domaći su zabili pet od 21 pokušaja za 23%, a Španjolci su ih realizirali 12 od 22 za 54% efikasnosti.

Kod Prokoma je 16 poena upisao Ratko Varda koji je dodao i devet skokova. Za Unicaju je pak 17 poena realizirao Joel Freeland, a samo dva manje je dodao Berni Rodriguez. Usprkos ovom rezultatu Prokom će nastupiti u četvrtfinalu jer je i prije utakmice bio siguran u drugo mjesto.