Jadranaši slavili u Crnici

Ivana Jurica • subota, 13.03.2010.

Pomalo neočekivano splitski Jadran došao je do pobjede u Crnici. Slavili su Splićani s 8:7 u susretu 19. kola Jadranske lige. U ključnog igrača susreta prometnuo se Bojan Matutinović koji je s dva gola u zadnjoj četvrtini donio veliko veselje svojoj momčadi.

Šibenik NCP – Jadran 7:8 (1:1, 1:2, 3:1, 2:4)

Šibenik, bazen u Crnici, 200 gledatelja

Šibenik NCP: Kačić (12 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 1, Šarić, Španja 1, Brkić 1, Sutić 2, Goreta, Vlahović 1, Samodol 1, Jukić, Storić, trener: Grgo Renje.

Jadran: Škiljo (7 obrana), Franičević 1, Vukić 1, Brnas, Benić, Milardić, Popović 1, Vuleta 1, Kuzmanić 1(1), Perić, Banovac 1, Matutunović 2, Vlajić, Hutten, trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Šibenik NCP 3/8, Jadran 3/6

Tri osobne pogreške: Računica 30' – Vukić 26', Popović 30'

Peterci: Šibenik NCP -, Jadran 1/1

Suci: Nikola Curić i Maro Savinović (oba Dubrovnik)

U susretu koji su neki nazvali i štrajkaškim derbijem, domaćini su prvi došli do prednosti. Nakon isključenja Matutinovića Šibenčane je u vodstvo doveo Andrija Vlahović. Vrlo brzo uzvraćaju Splićani preko Filipa Vulete, nekadašnjeg igrača kluba iz Crnice. Obrane su bile bolji dijelovi momčadi, pa do kraja četvrtine više nije bilo golova, iako su domaćini imali priliku sa igračem više, ali Brkić nije uspio pogoditi mrežu gostiju.

Domaćini i drugu četvrtinu otvaraju golom. U strijelce se, za vodstvo od 2:1, upisao Nikola Sutić koji je u idućem napadu pogodio stativu. Iskoristili su to Splićani koji su preko Popovića došli do izjednačenja, a nakon lošije reakcije Kačića. Isključenje tada dobija Računica i gosti preko Franičevića dolaze do prvog vodstva na utakmici. A rezultatom 2:3 otišlo se i na odmor.

Šibenik poravnava na 3:3 golom Brkića koji je iskoristio asistenciju Domagoja Belamarića u brzoj akciji domaćih. U sljedećem napadu Zajmovićeva momčad dolazi do nove prednosti, iz peterca je pogodio Kuzmanić. Nakon male crne rupe u igru se vraćaju domaćini koji prvo poravnavaju rezultat preko Računice, a zatim i dolaze do novog vodstva golom Sutića. Imali su Šibenčani i priliku za plus dva na kraju četvrtine, ali nisu realizirali napad.

Tek što se krenulo s centra Jadran je izjednačio. Nakon samo nekoliko sekundi igri lopta je došla do Vukića koji je na pet metara ostao sam, nečuvan, i nije mu bilo teško pogoditi Kačićevu mrežu. U idućem napadu Matutinović šalje loptu kroz Kačića za novo vodstvo svoje momčadi. Ne predaju se domaćini, Samodol izjednačava (6:6) s igračem više. Na isteku napada, prema Kačiću ne baš snažno puca i Banovac i ta lopta završava u domaćem golu.

Šibenik NCP još jednom dolazi do izjednačenja golom Španje, ima i napad za novo vodstvo, ali do njega ne dolazi. Na drugoj strani neshvatljiva pogreška, Matutinović je sam u kontri i nema težak zadatak – pogađa za 7:8. Imao je domaćin do kraja utakmice još jedan napad, ali je Španji sviran faul u napadu.

Splićani su tako u Crnici ostvarili svoju tek treću pobjedu sezone. U sljedećem kolu Jadran dočekuje Primorje EB, dok Šibenik gostuje kod Medveščaka.