Valladolidu derbi protiv Ademara

Željko Kubatka • subota, 13.03.2010.

Valladolid je ostvario značajnu pobjedu u derbiju kola protiv Ademara, Ciudad Real i Barcelona bili su sigurni i uvjerljivi, Antequera je neočekivano pobijedila San Antonio, dok su Alcobendas i Lábaro Toledo osvojili važne bodove za ostanak u Asobal ligi...

Valladolid i Ademar su odigrali utakmicu u borbi za treće mjesto. Derbi kola je u potpunosti pripao domaćim rukometašima koji su pobjedom napravili korak bliže trećem mjestu jer sada imaju četiri boda prednosti nad Ademarom. Utakmicu su obje ekipe započele serijama od po tri gola sve do polovice poluvremena i rezultata 6:6. Nakon toga domaći rade sve veću razliku i završavaju poluvrijeme s +6 (16:10).

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa bolje za goste iz Leona, pa je logičan slijed bio uvjerljiv poraz. Damir Bičanić postigao je dva gola, Denis Buntić tri, a Mirko Alilović imao je sedam obrana. Najbolji domaći rukometaši su bili Tomas Svensson sa 17 obrana, te Eduardo Gurbindo i Oscar Perales s po pet zgoditaka.

Aragón je osvojio značajne bodove na gostovanju kod Cangasa i sada je samo na dva boda do četvrtog Ademara. Bila je to izjednačena utakmica koju su gosti iz Zaragoze pobijedili u završnih pet minuta. Odličan je bio Slovenac Borut Ošlak (8) kod Cangasa, dok je švedski pivot Robet Arrhenius postigao deset golova iz isto toliko pokušaja.

Antequera je osvojila dva velika boda u susretu s favoritom iz Pamplone. Oba boda im je donio bosanskohercegovački reprezentativac Branislav Obradović pogotkom tri sekunde prije kraja. Obradović je bio drugi strijelac s pet golova, a Juan Antonio je postigao jedna više za domaću ekipu koja je s 17 bodova odmakla od opasne zone i preskočila Cuencu. Davora Dominkovića nije bilo u sastavu Reyno de Navarre.

Alcobendas je porazio izravnog suparnika u borbi za ostanak u Asobal ligi. Torrevieja je pala u završnici kada su domaćini odigrali puno efikasnije, istakao se Miloš Pešić s devet golova kod domaćih. Ivan Vukas je imao jedan neuspješni pokušaj.

I u Toledu je domaći Lábaro ostvario minimalnu pobjedu, međutim domaći su imali tri gola prednosti koju su gosti iz Logrone s dva zadnja gola samo uspjeli smanjiti. Barcelona i Ciudad Real su imali lak posao u susretima s Cuencom i Arrateom, iako se mora napomenuti da se gosti iz Eibra nisu osramotili u Quijote Areni. Petar Metličić je postigao tri gola za Ciudad Real. U pobjedi Barce na gostovanju u Cuenci s najviše golova je učestvovao Alberto Rocas, osam puta j bio uspješan. Hrvatski golman Vladimir Božić je sa šest obrana naznačio povratak u staru formu.