Teška pobjeda Berlina, Ninčević zabio sedam

Matej Milanović • nedjelja, 14.03.2010.

U subotnjim utakmicama rukometne Bundeslige nije bilo iznenađenja. U 23. kolu Gummersbach je nadigrao Balingen Weilstetten, Göppingen je bio bolji od Wetzlara, a Berlin je teško došao do bodova kod Hannover Burgdorfa uz sedam golova Ivana Ninčevića...

Gummersbach je protiv Balingen Weilstettena seijom od pet golova pobjegao na 8:3 u 16. minuti. U tom periodu gosti su bili deset minuta bez gola i time su i izgubili utakmicu. U tijeku prvog poluvremena domaći su u nekoliko navrata došli i do +8 te su i na poluvrijeme otišli s tom razlikom, 18:10.

U nastavku Balingen Weilstetten nije uspio zakomplicirati život domaćima koji su mirno došli do pobjede. Gummersbach je u tom drugom poluvremenu nekoliko puta imao maksimalnih +13, a toliko je bio i na kraju, 35:22. Do pobjede ih je vodio izvrsni Adrian Pfahl s deset golova. Drago Vuković je dodao pet, Vedran Zrnić tri. Kod gostiju je osam pogodaka upisao Rock Feliho od čega jedan sedmerac.

Berlin se pak poprilično namučio da dođe do pobjede u Hannoveru. Domaći su nakon osam minuta poveli tri razlike, 5:2. Gosti su do prve prednosti došli u 16. minuti nakon serije od četiri gola za prednost od 8:7. Do poluvremena su gosti držali inicijativu i u par navrata imali +4. Na odmor se ipak otišlo sa dva razlike, 16:14. U drugom poluvremenu je u 42. minuti Hannover Burgdorf izjednačio na 19:19.

Domaći ipak nisu dugo držali egal jer je u idućih pet minuta Berlin serijom 5:1 vratio četiri pogodaka prednosti. Međutim, još jednom se Hannover Burgdorf vratio i serijom od četiri gola izjednačio na 24:24 u 55. minuti. U predzadnjoj minuti domaći su izjednačili na 26:26, a u posljednjih 60 sekundi ušlo se s minimalnom prednošću Lisica Hannover Burgdorf potom nije iskoristio svoju priliku te je Berlin u zadnjim sekundama povisio na završnih 28:26.

Kod domaćih je osam golova zabio Lars Friedrich od čega dva sedmerca, a samo gol manje je upisao Torge Johannnsen. Kod gostiju je pak osam zgoditaka realizirao Michal Kubisztal, a jednog manje Ivan Ninčević koji je zabio pet sedmeraca.

Wetzlar se kod Göppingena držao do 13. minute. Nakon toga su domaći otišli na dva razlike i do poluvremena su konstantno vodili, uz maksimalnih +4. U svlačionice se otišlo s 14:11. U nastavku je Göppingen serijom od tri gola pobjegao na 21:14 u 42. minuti i tada je utakmica bila gotova. Do kraja nije bilo bitnijih promjena u razlici i domaći su rutinski došli do bodova. Sedam golova je za Göppingen zabio Christian Schöne, a isto je toliko kod gostiju upisao Kevin Schmidt, od čega četiri iz sedmeraca.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710