Mornari rutinerski

Vedran Babić • nedjelja, 14.03.2010.

Osim Jadrana, pobjedu je Splitu u 19. kolu Jadranske lige donio i Mornar Brodospas koji je na Poljudu s 14:8 porazio slovensku Rokavu. Mornarima je to sedmi trijumf u ligi.

MORNAR BRODOSPAS - KOPER ROKAVA 14:8 (3:3, 5:1, 1:3, 5:1)

Jadranska liga, 19. kolo
Split, bazen na Poljudu
Gledatelja: 50
Suci: Štampalija, Goreta (oba Šibenik)

Mornar BS: Kačić (9 obrana), Burić (1), Kragić Marinić (1), Čorušić, Kalebić, Oreb (2), Jerković, Vojković, Mataić (1), Aličić (1), Marelja (2), Kovačić (4), Ban (1), Bratić (1). Trener: Joško Kreković.

Koper Rokava: Gržentić (6 obrana), Pavičić (1), A. Verač (1), Burburan (4), B. Verač, Puš, Galić (1), Merlak, Basiaco, Černeka, Crnica (1), Prelc, Smolnik. Trener: Veselin Đuho.

Protiv pretposljednje momčadi iz Kopra Mornar je opravdao ulogu favorita i sa šest golova razlike pretekao Šibenik NCP na osmome mjestu, doduše s utakmicom više iza sebe. Slovenci su u startu utakmice zaustavili Splićane i držali neodlučeni rezultat, no u drugom periodu domaćini su se uozbiljili i poveli 8:4.

U trećoj četvrtini mornarevci su ponovno "zaspali" i dopustili Rokavi smanjenje na 9:7, no opet odlična posljednja četvrtina donosi momčadi s Poljuda uvjerljivu pobjedu 14:8. Najbolji strijelci utakmice bili su Željko Kovačić te na gostujućoj strani veteran David Burburan, oba s po četiri gola.