Superliga: Gosti uzeli sve

Vedran Babić • ponedjeljak, 15.03.2010.

Sve tri nedjeljne utakmice ruskog prvenstva otišle su na stranu gostiju. CSKA je uz skroman učinak Zorana Planinića slavio protiv Vladovićeve Lokomotive, Triumf je nadvisio Popovićev i Lončarev Uniks, dok je Himki bio bolji od Eniseja.

U 15. utakmici CSKA je upisao 14. pobjedu. On je s 84:73 slavio u Kubanu kod Lokomotive uz 23 koša Saše Kauna. Trećeplasirana momčad lige pružila je dobar otpor, ali je ipak morala potpisati kapitulaciju pored moćnijeg suparnika.

Naš Zoran Planinić u igri je proveo 22 minute, ali je postigao samo dva koša i četiri asistencije, a ništa bolji nije bio ni Jakov Vladović na suprotnoj strani. Za šest minuta igre bivši igrač Zadra i Zagreba ostao je bez koša.

Dva Hrvata u Uniksu doživjeli su šesti poraz, ali treći u posljednje četiri utakmice. Triumf je iz Kazana odnio pobjedu 94:87, a presudnom se pokazala treća četvrtina koju su gosti dobili 31:12.

S po 20 koševa prvi strijelci Triumfa bili su Brion Rush i Vadim Panin, dok je epitet najboljeg strijelca cijele utakmice zaslužio Terrell Lyday (25). Marko Popović je na parketu proveo samo pet minuta i za to vrijeme poput Vladovića ostao bez koša, dok je Krešimir Lončar za 18 minuta postigao deset poena i tako postao najefikasniji Hrvat u Rusiji ovog vikenda.

I konačno, drugoplasirani Himki se oporavio od lošeg starta (7:19) i na kraju stigao do pobjede nad pretposljednjim Enisejem 80:74. Što se strijelaca tiče, Keith Langford je bio prvo ime gostiju (23), a Lionel Chalmers domaćina (20).