Luna torpedirao Bocu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 15.03.2010.

Velika imenom, Boca Juniors je posljednjih godinu dana minijaturna u predstavama kojima časti armiju svojih navijača. Boja je u 9. kolo Clausure dobila porciju od Tigrea i pala na 17. mjesto tri boda ispred fenjeraša Atletica.

Boca Juniors nikako da spoji kraj s krajem. Nakon što su prošli tjedan poklekli usred Bombonere protiv Racinga (1:2) u 9. kolu Clausure posramljena je napustila i Coliseo de Vitoria Tigrea. Carlos Luna je briljirao i torpedirao Bocu koja je pala bez ispaljenog metka i čiji su igrači poput kipova stajali dok je 28-godišnjak u 10., 44. i 72. minuti postizao hat-trick.

Luna je prošle sezone u Clausuri postigao gotovo polovicu (11) od ukupnog broja golova Tigrea (24) i bio ključan u plasmanu kluba u Copu Sudamericanu.

Boca je trećim porazom uz samo jednu pobjedu skliznula na 17. mjesto, tri boda je bolja od fenjeraša Atletica, a zbog bolje je gol-razlike ispred Lanusa i Rosarija.

Filipetto je u 2. minuti poslao loptu iza leđa svog golmana i pomogao River Plateu da protiv Huracana osvoji sva tri boda (treću ovogodišnju pobjedu u 76. je osigurao Canales), a čelo je i nakon 9. kola i gostovanja protiv Chacarite obranio Independiente (Tuzzio u 7. minuti).

Godoy ne posustaje i nakon 2:1 protiv Atletica (dvostruki strijelac Higuain spasio ih je u 90. nakon što je Paez u 61. minuti izjednačio na 1:1) drugi je dva boda iza Independientea i tri ispred Veleza (Zarate u 7. za 1:0 protiv Lanusa) i Banfielda (0:0 protiv Arsenala).

Clausura, 9. kolo:
Tigre - Boca Juniors 3:0, River Plate - Huracan 2:0, Estudiantes - Newell's Old Boys 2:0, Godoy - Atletico 2:1, Racing - Argentinos Juniors 0:1, Velez - Lanus 1:0, Chacarita - Independiente 0:1, Banfield - Arsenal 0:0, Colon - Gimnasia 1:1, Rosario - San Lorenzo 1:0