Olimpija i Budućnost nastavljaju utrku

Branko Barić • četvrtak, 18.03.2010.

Union Olimpija i Budućnost m:tel ulaze poravnati u posljednje kolo regionalne lige, kada će se definitivno saznati tko od njih putuje na Final Four. Obje momčadi upisale su očekivane pobjede u 25. kolu protiv najslabijih ekipa u ligi..

Olimpija je u slovenskom derbiju sa 77:64 svladala Helios, i tako nastavila borbu za završni turnir. Već nakon prve tri minute poveli su s 12:0, nakon čega se više nisu osvrtali natrag. Prvo ime susreta bio je Gašper Vidmar s 22 poena i devet skokova, a pratio ga je Nemanja Aleksandrov s 15 poena.

Iako je dobila istom razlikom kao Olimpija, Budućnost se ipak nešto više mučila s Bosnom. Sarajlije su se držale tri četvrtine, da bi momčad Dejana Radonjića tek u posljednjoj dionici prelomila susret i došla do konačnih 81:68. Nikola Otašević s 18 i Goran Jeretin sa 17 poena predvodili su domaćine, dok je najraspoloženiji Student bio Suad Šehović s 11 poena i sedam skokova.