Jug nadigrao Žapce

Matej Milanović • subota, 20.03.2010.

Jug je u Dubrovniku nadigrao Mladost i s 11:8 slavio u 20. kolu Jadranske lige.Dubrovčani su od prve četvrtine kontrolirali utakmicu te su tom pobjedom zadržali vrh ljestvice.

JUG - MLADOST 11:8 (3:1, 4:3, 1:2, 3:2)

Jadranska liga, 20. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug: Vićan, Vranješ 1, Bošković, 1, S. Sukno 1, Joković 4, Seman 1, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović, Nižić, Ivanković, Trener: Fatović

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica, Petković 3, Milaković, Zubčić, Martinić, Vukičević, Muslim 2, Hinić, Buljubašić 3, Pavić, Lončar, Nikolić

Suci: Brala (Rijeka)/Franulović (Rijeka)

Igrač više: Jug 5/11, Mladost 4/9

Peterci: Jug -, Mladost -

U 20. kolu Jadranske lige u Gružu se igrao derbi Juga i Mladosti. U susret je Mladost ušla sa serijom od pet pobjeda, iako većinom protiv slabijih protivnika, a Jug je u prošlom kolu upisao svoj pri poraz u natjecanju. No, domaći su od samog početka krenuli bolje u želji da se odmah vrate pobjedama te su već nakon osam minuta imali dvostruku prednost, 3:1.

U drugoj četvrtini je Mladost uspjela upisati tri gola, no i Jug je igrao jako dobro u napadu te se na veliki odmor otišlo sa 7:4 za Dubrovčane. Mladost je uspjela smanjiti u trećoj dionici i vratiti na dva gola zaostatka pred posljednjih osam minuta. No, Jug je uspio zadržati rezultatsku prednost i nakon zadnje dionice te na kraju slaviti s 11:8.

Domaće je predvodio Maro Joković sa čak četiri pogotka, a na listu strijelaca se upisalo još šest igrača, od kojih je samo Nikša Dobud zabio dva gola. Kod Mladosti su pak zabijali samo trojica igrača. Antonio Petković i Ivan Buljubašić su dali po tri gola, a Petar Muslim ih je dodao dva. U idućem kolu Jug će morati na gostovanje u Budvu, dok će Mladost pred svojom publikom igrati s crnogorskim Jadranom.