HSV sa zvukom sirene, Hrvati zabili 14

Matej Milanović • nedjelja, 21.03.2010.

Hamburg je u 24. kolu rukometne Bundeslige slavio 32:31 protiv Lemga golom Lijewskog pri samom kraju dvoboja, nakon što je vodio i devet razlike. Lacković, Duvnjak i Vori su zajedno upisali 14 golova.

HSV je s Lemgom krenuo odlično, s 4:0, a u 20. minuti bilo je već šest razlike, 10:4. Domaći su kontrolirali rezultat te su na poluvrijeme otišli sa sedam golova prednosti, 17:10. U nastavku se nastavilo kao u prvom poluvremenu te je polovicom drugog dijela HSV vodio i devet razlike, a tu prednost su domaći imali i deset minuta prije kraja, 29:20.

Umjesto da domaći rutinski riješe utakmicu ušli su u krizno razdoblje od deset minuta u kojem su zabili samo dva gola, a primili ih čak 11 za izjednačenje Lemga na 31:31 kada je falilo samo 14 sekundi do kraja. Ipak, Krzysztof Lijewski je sekundu prije kraja pogodio za 32:31 Hamburga koji je tako izbjegao ispustiti bodove koji su deset minuta prije kraja utakmice već bili upisani.

Kod HSV-a su po šest golova zabili Blaženko Lacković i Hans Lindberg, koji je polovicu postigao iz sedmeraca. Domagoj Duvnjak je dodao pet golova, a triput je zabio i Igor Vori. Kod Lemga je pak osam golova upisao Jens Bechtloff. U iduća dva kola Hamburg će imati još dvije teške utakmice, gostovanje u Flensburgu i domaći susret s Göppingenom.

Melsungen je protiv Dormagena izborio važnu pobjedu u borbi za ostanak. Domaći su krenuli sa 6:0 i držali su prednost sve do kraja prvog poluvremena, iako su gosti u par navrata bili na -2. Na odmor se otišlo na 16:12 i u nastavku je Melsungen mirno kontrolirao rezultat sve do završnih 36:31. Domaće je predvodio Savas Karipidis s osam golova, od čega tri sedmerca, dok je kod Dormagena sedam pogodaka upisao Kristian Nippes.

Važnu pobjedu ostvario je i Balingen Weilstetten protiv Mindena. Domaći su utakmicu riješili serijom od sedam golova između 13. i 25. minute za odlazak na 11:4. Do kraja utakmice Minden više nije uspio zaprijetiti protivnicima koji su se tako izjednačili s Dormagenom na 15. mjestu. Minden je pak u sve većim problemima i sve je bliže drugoj ligi. Domaće je predvodio Benjamin Herth sa sedam golova, od čega je četiri golova upisao sa sedmeraca. Za Minden je pak šest golova dodao Stephan Just.

U teškoj je poziciji i Düsseldorf koji je upisao novi poraz. Protiv Berlina su domaći krenuli dobro, a gosti su utakmicu u svoje ruke preuzeli krajem prvog i početkom drugog poluvremena kada su serijom 8:1 pobjegli na 16:10. Nakon toga je razlika oscilirala između pet i sedam golova, a Lisice su najviše vodile 29:21 u predzadnjoj minuti. Kod domaćih su po pet pogodaka upisali Michael Hegemann i Boštjan Hribar s tim da je potonji sve golove upisao iz sedmeraca. Kod Berlina je pak čak deset zgoditaka ostvario Mark Bult, od kojih četiri sedmeraca.

Göppingen se dosta mučio kod Lübbeckea, ali je na kraju ipak upisao bodove. Gosti su u devetoj minuti poveli dva razlike, 6:4, no do poluvremena se igrala izjednačena utakmica, a Lübbecke je u svlačionice otišao s 20:19. Polovicom nastavka je Göppingen poveo dva razlike nakon dva uzastopna gola.Domaći su izjednačili deset minuta prije kraja utakmice, a nakon nekoliko serija od dva gola s obje strane, Göppingen je došao do 34:32 u 58. minuti.

Domaći su do kraja utakmice dvaput došli na gol zaostatka, ali nisu više uspjeli izjednačiti. Gol za 36:34 kojim je riješena utakmica zabio je Michael Haass iz sedmerca u posljednjoj minuti. Kod Lübbeckea je sedam golova zabio Michal Jurecki, a osam je upisao Lars Kaufmann kod gostiju.

Magdeburg je kod Wetzlara u par navrata imao dva gola prednosti u prvom poluvremenu, no do odmora je Wetzlar izjednačio na 8:8. U nastavku su domaći serijom od 5:1 došli do 19:15 u 52. minuti. Magdeburg je uspio smanjiti pet minuta prije kraja na minimalni zaostatak, 20:19, no do kraja utakmice je zabijen još samo jedan gol. Postigao ga je Sven Sö Christophersen za završnih 21:19 Wetzlara. Domaće je predvodio upravo Christophersen s devet golova, a kod Magdeburga je Robert Weber bio precizan sedam puta, od čega tri sa sedam metara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710