Šibeniku palac dolje

Maja Giljanović • subota, 20.03.2010.

Vaterolisti Šibenika u 20. su kolu Jadranske lige teško stradali u Zagrebu u Utrinama protiv Medveščaka. Šibenčani su se ravnopravno nosili samo prvih 10-tak minuta nakon čega se njihova igra raspala, 17 minuta nisu dali ni gola i Medvjedi su slavili šest golova razlike.

MEDVEŠČAK - ŠIBENIK 11:5 (4:3, 3:1, 1:0, 3:1)

Jadranska liga, 20. kolo:
Zagreb, Bazen u Utrinama
Suci: Avramović (Kotor), Vlašić (Zagreb)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 2, Kolar, Čule, Jakovac 1, Zeljak 2, Tomašić 1, Milaković, Vegar, Geratović 2, Ćuk 1, Dragčević 2, Kavur, Blažević. Trener: Asić

ŠIBENIK: Kačić, Santini, J. Belamarić 1, Računica, D. Belamarić, Šarić, Španja 1, Brkić 1, Sutić, Goreta, Vlahović, Samodol 2, Jukić, Storić. Trener: Renje

Igrač više: Medveščak 3/6, Šibenik 2/6

Peterci: -

Šibenik je šaptom pao u Utrinama. Gosti koji pucaju po šavovima, treniraju individualno i u čijoj se momčadi seniori gotovo mogu prebrojati na prste jedne ruke protiv Medveščaka su izgledali ozbiljno prvu četvrtinu i dio druge.

U tom su razdobolju Medvjedi vodili 4:3 nakon prve četvrtine i 5:4 u 10. minuti, ali gosti se sljedećih 17 minuta nisu sastali s loptom, nisu Kavuru dali nego jedan gol i posremljeni se vraćaju u Crnicu (5:11).

Za Medveščak dva su gola postigli Zeljak, Burić, Dragičević i Geratović, a u Šibeniku su svi zaslužili palac dolje. Jukić i Kačić spasili su što se spasiti dalo (ukupno 10 obrana), Samodol (2), Jakov Belamarić, Španja i Brkić barem su se upisali na semafor, najbolji strijelac Šibenika i drugi najbolji JVL-a Sutić nije.