Splićani bolji od Riječana

Tea Lokas • nedjelja, 21.03.2010.

Splitski Jadran iskoristio je prednost domaćeg bazena da svlada goste iz Rijeke. Primorje je nakon tijesne borbe palo na Poljudu rezultatom 9:8...

Jadran ST - Primorje EB 9:8 (1:2, 3:3, 3:2, 2:1)

Split, Bazen na Poljudu
20. kolo JVL
Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik), Dragan Štampalija (Šibenik)

Jadran ST: Miro Škiljo, Andro Franičević, Luka Vukić 1, Ivan Brnas, Rene Bezić 1, Ivan Milardović, Boris Popović, Filip Vuleta, Domagoj Kuzmanić 1, Ivan Perić, Ivan Banovac 1, Bojan Matutinović 4, Marko Vlaić, Tim Hutten 1. Trener: Mirsad Zajmović.

Primorje EB: Davor Car, Damir Glavan 2, Bojan Car, Ivan Krapić 1, Luka Pavlović, Nikola Franković 2, Aleksandar Tiškivski, Andrej Brala 1, Josip Vrlić, Samir Barać, Marin Beltrame 2, Erik Bukovac, Egon Jurišić, Ivan Krizman. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Jadran 4/10, Primorje 1/5

Peterci: Jadran 1/1, Primorje 0/1

Dok je prva četvrtina okončana u korist gostiju (1:2), u drugoj su snage bile raspoređene na dvije strane pa su obje momčadi postigle po tri pogotka. Kako je Primorje bilo u vodstvu, Jadran je neutralizirao rezultat u trećem dijelu, da bi u posljednjih osam minuta stigao i do dva pogotka prednosti.

Ipak, konačan rezultat ostao je na +1, a najzaslužniji za pobjedu Jadrana je Bojan Matutinović sa četiri pogotka u mreži Primorja.