Bilbao obavio pola posla

Branko Barić • utorak, 23.03.2010.

Prva četvrtfinalna utakmica Eurokupa odigrana je već u utorak, i to u Češkoj gdje su se sastali Nymburk i Bilbao Basket. Dosta razloga za zadovoljstvo ima hrvatski dvojac u dresu baskijske momčadi budući da su pred uzvrat osigurali veliku prednost...

Budući sudionik NLB lige dobro je otvorio susret i do poluvremena stekao prednost od deset poena razlike, no sve su uspjeli prosuti u posljednjoj četvrtini koju su izgubili s 24:5. Gosti su tako u utakmici malih brojki došli do pobjede rezultatom 59:47, koja može biti presudna u borbi za završni turnir.

Pobjednike je predvodio Jerome Moiso s 11 poena i osam skokova, a po deset poena pridodali su Marko Banić i Chris Warren. Zadranin je pogodio pet od devet pokušaja iz igre, a uz to je skupio i pet skokova. Drugi Hrvat u redovima Bilbaa, Damir Markota, ubacio je tek dva slobodna bacanja uz četiri skoka i jednu asistenciju. Prvo ime kod Nymburka bio je Ronald Lewis sa 17 poena.

Kako se četvrtfinale Eurokupa igra na samo dvije utakmice, Česi u uzvratu u Španjolskoj moraju pobijediti s 12 ili više razlike ukoliko misle na Final Four. Preostala tri četvrtfinalna para na rasporedu su u srijedu, a uzvrati su za tjedan dana.