Barcelona spremna za Zagreb

Željko Kubatka • četvrtak, 25.03.2010.

Samo tri dan prije ogleda s Zagrebom u Ligi prvaka rukometaši Barcelone su "isprašili" Antequeru i to odmarajući glavne igrače, u derbiju kola San Antonio pobijedio Ademar s +10 golova...

Barcelona je odradila utakmicu 22. kola Asobal lige pokazujući da će biti težak protivnik našem prvaku. Trener Katalonaca Xavier Pascual je odmarao Ikera Romera, Danijela Šarića, Davida Barrufeta i prinudno zbog crvenog kartona u Kupu kralja, Siarheia Rutenku. I takva okrnjena Barcelona je lako pobijedila gostujuću Antequeru.

Prvo poluvrijeme je završeno sa samo dva gola prednosti Barce koja u nastavku pokazala pravo lice, te dobrom obranom i raspoloženim golmanom Gonzalo Pérez de Vargasom do kraja napravila prednost od deset golova. Posebno su raspoloženi bila krila Cristian Ugalde – 10 golova i Albert Rocas – 6 golova. Šest golova je pridodao i Konstantin Igropulo. Gonzalo Perez imao je 20 uspješnih intervencija.

U Pamploni je odigrana utakmica koja je trebala biti derbi kola, no gostujući rukometaši Ademara su imali snage tek za polovicu prvog dijela. Izmoreni rukometaši Ademara od napora igranja utakmica Kupa kralja nisu bili veća prepreka odmornim i raspoloženim domaćinima.

San Antonio je već nakon prvih trideset minuta imao osam golova prednosti i lak posao u nastavku. Imali su domaćini i 13 golova plusa što Damir Bičanić zadnjim golom smanjuje na konačnih 35:25. Bičanić je postigao tri gola, Denis Buntić dva, dok je Mirko Alilović obranio jedan sedmerac i sedam udaraca iz polja. Najbolji strijelac domaćina Carlos Ruesga je zabio deset puta, a Malik Beširević je imao 17 uspješnih obrana.

I ostala dvije španjolske ekipe iz Lige prvaka su odnijele pobjede u gostima kod Torrevieje i Cangasa. Ciudad Real je osvojio bodove pobjedom od +6 i najbolji strijelac im je bio pivot Julen Aguinagalde s pet golova. Petar Metličić je zabio tri gola iz pet pokušaja.

Valladolid je gostovao kod zadnje ekipe Frigoríficos Morraza i očekivano slavio. Havard Tvedten i Marko Krivokapić su postigli najviše golova za Valladolid, svaki po pet.