Primorac preko POŠK-a do čela

Maja Giljanović • subota, 27.03.2010.

Pobjedom protiv POŠK-a europski je prvak Primorac preuzeo poziciju broj jedan u Jadranskoj ligi bod ispred Juga koji će svoju utakmicu 21. kola u Budvi zbog europskih obveza odigrati u utorak.

PRIMORAC - POŠK 10:6 (5:3, 2:1, 3:1, 0:1)

Jadranska liga, 21. kolo
Kotor, Bazen SRC "Nikša Bućin"
Suci: Ivanovski, Kontić

PRIMORAC: U. Brguljan, Dr. Brguljan 2, Čučković, Gopčević, Trajković, Da. Brguljan 2, Kiss, Paunović, Pavlović 1, Milošević 1, Drašković 2, Đurović 1, Milić 1, Kralj. Trener: Perović

POŠK: Veršić, Lušić, Prižmić, Katalinić, Mašković, Knežević, Kaurloto 1, Maras, Scherbl 1, Rabadan 3, Jelovina, Crnčević 1. Trener: Rossi

Igrač više: Primorac 2/5, POŠK 3/5

Peterci: Primorac 1/1, POŠK -

Protiv fenjeraša u Jadranskoj ligi POŠK-a europski prvak Primorac je na najmanje 72 sata preuzeo čelnu poziciju JVL-a bod ispred Juga. Broj jedan je njihov, naime, najmanje do utorka i gostovanja Dubrovčana u Budvi, a potencijalno i dulje jer upitno je koliko će se igrači Elvisa Fatovića, ispražnjeni nakon sjajne predstave u Barceloni nakon kojeg u Gruž na uzvrat četvrtfinala Eurolige donose zalihu od dva gola prednosti, oporaviti samo tri dana nakon ispita protiv Barcelonete.

Igrači POŠK-a su pružili solidan otpor, ali i najveći optimisti među njima teško da su se nadali senzaciji protiv momčadi koja je jednom i pol nogom na euroligaškom Final Fouru (14:9 protiv Jadrana u Herceg Novom). Splićani su prvu četvrtinu izgubili 3:5, a početkom druge četvrtine prišuljali su se na samo gol zaostatka (Nikola Crnčević za 5:4).

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 7:4, ubrzo je prednost Kotorana porasla na četiri i pet golova, a na koncu su se zadovoljili pobjedom od četiri gola razlike (10:6).

Ivan Rabadan može pronaći satisfakciju u činjenici da je s tri postignuta gola najbolji strijelac utakmice, a u redovima europskog prvaka pucački najraspoloženiji su bili dvostruki strijelci Darko i Draško Brguljan te Dragan Drašković (Duju Veršića su probili i Miloslav Pavlović, Nebojša Milić i Bojan Milošević).