Bez iznenađenja na Kantridi

Vedran Babić • subota, 27.03.2010.

Vaterpolisti Primorja EB nisu dopustili iznenađenje u dvoboju 21. kola Jadranske lige. Rezultatom 10:7 bili su bolji od Medveščaka, koji je prvih desetak minuta držao solidan priključak, ali je nakon toga pao.

PRIMORJE EB - MEDVEŠČAK 10:7 (2:2, 5:1, 2:2, 1:2)

Jadranska liga, 21. kolo
Rijeka, bazen Kantrida
Suci: Radonjić, Copić

Primorje EB: D. Car, Glavan (1), B. Car (1), Krapić (2), Pavlović, Franković (1), Tiškivski, Brala, Vrlić, Barać (2), Beltrame (1), Bukovac (2), Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje.

Medveščak: Selem, Burić (1), Kolar, Čule (1), Jakovac, Zeljak, Tomašić (1), Milaković, Vegar (1), Geratović, Ćuk (2), Dragčević (1), Blažević, Kavur. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Primorje EB 4/8, Medveščak 3/8
Peterci: Primorje EB -, Medveščak -

Riječani su pobjedu osigurali u drugoj četvrtini koju su dobili 5:1. Prvi period igre završen je 2:2, početkom drugog Primorje je povelo 4:2, Medveščak smanjio na 4:3 i onda je krenuo veliki pad gostiju. Domaćini su do kraja četvrtine postigli tri pogotka, a početkom treće još jedan i to je bilo rješenje utakmice.

Pri zaostatku 8:3 Medvjedi se nisu mogli nadati preokretu, a jedino su uspjeli ublažiti poraz na konačnih tri razlike. Krapić, Barać i Bukovac su bili najbolji strijelci domaćih sa po dva pogotka, dok je jedini dvostruki strijelac kod gostiju bio Ćuk.

U sljedećem kolu Primorje gostuje u Koperu, a Medveščak dočekuje splitski Jadran i pobjedom bi ga prestigao na ljestvici.