Chacarita otrijeznila Bocu

Maja Giljanović • utorak, 30.03.2010.

Brutalno otriježnjenje u 14. su kolu Clausure doživjeli navijači Boce. U četvrtak su poletjeli nakon trijumfa u superclasicu protiv Rivera, ali potopila ih je Chacarita. River je na Monumentalu poklekao protiv Argentinos Juniorsa.

Ni velika pobjeda u superclasicu protiv Rivera nije preporodila Bocu. Tri dana nakon slatkih 2:0 protiv najljućeg protivnika igrači Abela Alvesa su utonuli u sivilo i pokisli u susjedstvu protiv Chacarite. Golom Gimeneza iz 29. minute Boca je preuzela inicativu, ali Chacarita je u drugom poluvremenu krenula odlučnije, izjednačila u 47. (Parra), preokrenula u 57. (Ramirez) i s igračem više u posljednjih pola sata nakon isključenja Munoza utrljala sol u ranu golovima Parre u 81. i Sciorillija u 87. minuti.

Alves se nakon utakmice suočio sa salvom kritika jer je sredinom drugog poluvremena iz igre izvadio Palerma i izlika da je veteran "72 sata prije odigrao veliku utakmicu protiv Rivera, nije bio u stanju odigrati na sličnoj razini" nije pala na plodno tlo. Alves je zaključio: "Neću dati ostavku, u stalnom sam kontaktu s Upravom i moj odlazak se nijednom nije našao na dnevnom redu naših razgovora".

River je golom Sose u 21. minuti pao uspred Monumentala protiv Argentinos Juniorsa i skliznuo na 16. mjesto bod ispred Boce na 18.

Čelo je bodom protiv Colona (1:1) obranio Independiente, Estudiantes je u derbiju protiv Godoya (2:1) ulovio priključak, a u Top 5 je i Velez koji je golom Torsiglierija slavio protiv Atletica i Independienteu se približio na pet bodova (pet bodova zaostaju i Argentinos Juniors na petom mjestu).

Clausura, 11. kolo:
Chacarita - Boca 4:1, River - Argentinos Juniors 0:1, Tigre - Lanus 0:1, Rosario - Huracan 0:2, Velez - Atletico 1:0, Estudiantes - Godoy 2:1, Racing - Newell's Old Boys 1:0, Banfield i Gimnasia 1:0, Colon - Independiente 1:1, Arsenal - San Lorenzo 1:0