Jug na Suknov pogon

Maja Giljanović • utorak, 30.03.2010.

Četiri dana iz najljepših snova zaokružili su večeras vaterpolisti Juga. Dubrovčani su nakon euroligaškog trijumfa u Barceloni slavili i u Budvi u odgođenoj utakmici 21. kola Jadranske lige i vratili čelnu poziciju ispred Primorca.

BUDVA - JUG 7:8 (2:1, 3:2, 2:3, 0:2)

Budva, 21. kolo Jadranske lige
Suci: Dejan Adžić (Kotor), Dragan Štampalija (Šibenik)

BUDVA: Šefik, Petković, Ćirić 1, Danilović 2, Ljubanović, Tičić 1, Pejaković, Pasković 1, Trbojević 1, Peković, Ivošević, Franičević, Antonijević 1, Dončić. Trener: Veselin Krivokapić

JUG: Vićan, Vranješ, Bošković, S. Sukno 4, Joković 1, Seman 1, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Ivanković, Obradović, Nižić. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Budva 1/8, Jug 4/7

Peterci: Budva -, Jug 1/1

Zbog slatkih euroligaških obveza utakmica 21. kola Jadranske lige između Budve i Juga odgođena je za četiri dana i Dubrovčani su u trenucima dok su slavili u Španjolskoj protiv Barcelonete izgubili prvo mjesto u JVL-u od Primorca.

U utakmici visokog uloga za obje ekipe - Budva se bori za plasman na Final Four, Jug za poziciju broj jedan koja osigurava domaćinstvo završnog turnira i pole-poziciju u doigravanja za naslov u hrvatskom prvenstvu - Budva je prvu četvrtinu dobila 2:1 (gol za 1:0 dao je Srđan Antonijević), drugu 3:2, a Jug se svih 16 minuta činio sekundu presporih reakcija.

U drugom je poluvremenu proradio Frano Vićan. Zbog 15 obrana junak subotnjih 9:7 u Barceloni, Vićan je inicirao preokret. Na krilima najboljeg igrača utakmice četverostrukog strijelca Sandra Sukna Jugaši su nakon treće četvrtine zaostatak spustili na gol razlike, a u četvrtoj četvrtini su zatvorili sve prilaze svom golu, Denisa Šefika probili dvaput, preokrenuli na 8:7 i obranili zadnji napad Tičića za izjednačenje rezultata.

Četvrta je ovo pobjeda Juga protiv Budve u posljednje dvije sezone. U Gružu Budva pada bez većih stresova - 8:6 koncem studenog i 8:3 prošle sezone - ali na svom su bazenu tvrd orah - uz večerašnjih 7:8 i prošle su godine skupo prodali kožu (9:10).

Jug je nakon 21. kola ponovno prvi nakon što su privremeno, nakon subotnjih 10:6 protiv POŠK-a, čelo preuzeli europski prvaci. Dubrovčani su u 19 utakmica pobijedili 17 puta, jednom su odigrali bez pobjednika i samo jednom izgubili (Kotorani su izgubili dva puta zbog čega im prvo mjesto bježi jedan bod).