Dubrovčanima pole za Final Four

Maja Giljanović • petak, 09.04.2010.

Okršaj velikana u Sportskom centru Nikša Bućin u Kotoru okončan je pobjedom branitelja naslova pobjednika JVL-a dubrovačkog Juga protiv europskog prvaka Primorca. Kotorani su vodili 6:5 na poluvremenu, ali Jug je u drugom stisnuo papučicu gasa i na krilima briljantnog Sandra Sukna preokrenuo na 10:8.

Primorac - Jug 8:10 (3:2, 3:3, 1:3, 1:2)

23. kolo JVL-a
Kotor, SRC Nikša Bućin
Suci: Albert Brala (Rijeka) i Zoran Tomić (Zagreb)

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan, Čučković, Petrović 2, Trajković, Da. Brguljan, Kiss, Azevedo 3, Pavlović, Milošević, Steinmetz 2, Šetka 1, Milić, Drašković. Trener: Ranko Perović

JUG: Vićan, Vranješ 2, Bošković 2, S. Sukno 4, Jaković, Seman 1, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, Nižić, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Primorac 3/9, Jug 4/9

Peterci: -

Uvertiru za polufinalnu utakmicu u Napulju u Euroligi - obrane li Dubrovčani i Kotorani prednosti izborene na gostujućim terenima u prvim utakmicama četvrtfinala protiv Barcelonete i Jadrana - odigrali su večeras u Kotoru Primorac i Jug.

Filip Trajković je uoči utakmice izjavio: "Prvo mjesto u regionalnoj ligi nije nam prioritet, ali u utakmicu ćemo ući krajnje ozbiljno. Cilj je pobjedom Dubrovčanima nabiti kompleks uoči susreta koji nas vjerojatno čeka u Napulju na Final Fouru. U situacijama u kojima se sastaju dvije vrhunske ekipe, u utakmicama u kojima odlučuje nijanse, psihološka prednost potencijalno je ključna. Zbog toga ne sumnjam da ćemo se pokazati u odličnom svjetlu i bodove zadržati u Kotoru".

Slične su poruke stizale i iz Gruža. Trener Elvis Fatović je beskompromisno najavio: "Idemo po pobjedu, eventualni gubitak utakmice u Kotoru zasigurno bi ostavio traga na ekipi uoči srijede i uzvrata protiv Barcelonete. Prošli put smo odigrali ravnopravno do treće četvrtine kad smo pukli i na koncu izgubili (10:14 u 5. kolu Eurolige, nap. a.), vjerujem da smo naučili lekciju".

Pobjeda Primorca značila je smjenu na čelu tablice i nakon prvog poluvremena krcate tribine u Škaljarima imale su razloga za slavlje. Primorac je prvu četvrtinu dobio 3:2, druga je završila 3:3 i uopće su, predvođeni trostrukim strijelcem bivšim jugašem Tonyjem Azevedom, izgledali bolji protivnik.

Sredinom treće četvrtine vodili su 7:5, ali u tom je trenutku Frano Vićan zatvorio prilaze svom golu, a briljirao je Sandro Sukno. Jug je na krilima Sukna preokrenuo i u Budvi koncem ožujka (od 3:5 na poluvremenu do (8:7), tada je presudila posljednja četvrtina i Sukno je dao četiri gola. Ovog puta ključnom se pokazala druga polovica treće četvrtine, serijom od 3:0 stigli su i prestigli Primorac (8:7), a u četvrtoj se i podebljali prednost i na koncu slavili 10:8.

Sukno je ponovno postigao četiri gola, pridružili su mu se i dvostruki strijelci Tihomil Vranješ i Miho Bošković, a na semafor su se upisali i Andro Bušlje i Lukaš Seman za trijumf kojim je zapečaćena prva pozicija i osigurano domaćinstvo završnog turnira regionalne lige na bazenu u Gružu.