Primorju pozicija broj tri

Maja Giljanović • subota, 10.04.2010.

Nakon što su njegovi igrači sumnjivim predstavama protiv Šibenika i Jadrana doveli u pitanje plasman u play-off Zoran Roje je konsolidirao redove Primorja, Riječani su protiv POŠK-a pobijedili i treću utakmicu uzastopce i osigurali poziciju broj tri hrvatskog prvenstva.

PRIMORJE - POŠK 16:6 (4:2, 4:2, 4:0, 4:2)

23. kolo JVL-a
Rijeka, Kantrida
Suci: Matijević (Zagreb) i Gavrilović (Zagreb)

PRIMORJE: D. Car, Glavan, B. Car 2, Sušanj, Pavlović, Franković 3 , Tiškivski 4, Brala 1, Vrlić 2, Barać, Beltrame 3, Bukovac 1, Križanec, Krizman. Trener: Roje

POŠK: Veršić, Kujačić 2, Prižmić, Maškarić, Barbarić 2, Lušić, Kaurloto, Maras 1, Scherl, Rabadan 1, Ivanišević, Travnikar, Jelovina, Knežević. Trener: Rossi

Igrač više: Primorje 5/7, POŠK 1/3

Peterci: Primorje 2/2, POŠK -

Izgubljene utakmice protiv Šibenika u Rijeci (4:5) i u Splitu protiv Jadrana (8:9) poljuljali su atmosferu u i oko bazena na Kantridi, pojavili su se i upitnici oko sudbine Zorana Roje, ali trener Primorja je u sljedeće tri utakmice doveo svoju momčad u red.

Ždrijeb ih je pomazio, a Riječani su ga iskoristili i protiv Medveščaka (10:7), Kopera (11:9) i večeras POŠK-a (16:6) osigurali poziciju broj tri za play-off hrvatskog prvenstva.

Splićani su poklekli na samom otvaranju, prvi je Veršića probio Vrlić, pridružili su mu se i Beltrame, Franković i Tiškivski i nakon prve četvrtine na semaforu je svijetlilo 4:2. Barbarić (3:4) i Maras (4:5) su početkom druge vraćali POŠK u život, ali golovima Tiškivskog i Frankovića iz peteraca te Vrlića Primorje je na poluvremenu vodilo četiri gola razlike (8:4).

Sredinom treće četvrtine Splićani su gubili 4:10, a na krilima raspoloženih Tiškivskog (4), Beltramea (3) i Frankovića (3) prednost Primorja se povećavala iz napada u napad (12:4) dok se nije zaustavila na 10 golova razlike (16:6).