Borna Rupnik • subota, 10.04.2010.

Umjesto da se pobjedom u Hannoveru iskupi za poraz od Bayerna, Schalke je opet ostao praznih ruku. Kölnu je, pak, misija iskupljenja bila itekako uspješna...

Schalke je pobjedom u Hannoveru želio isprati gorak okus poraza u derbiju protiv Bayerna, no ekipa Felixa Magatha ponovno je ostala praznih ruku. Slabo prvo poluvrijeme momčad iz Gelsenkirchena Hannover je maksimalno iskoristio, iako je pri postizanju pogodaka imao veliku pomoć igrača Schalkea. U 17. minuti loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Heiko Westermann, dok je Didier Ya Konan u 29. minuti kaznio izlet u nepoznato vratara Manuela Neuera.

Magath je na poluvremenu povukao odličan potez i na teren poslao Rafinhu. Brazilac je u prvoj minuti nastavka započeo akciju nakon koje Edu smanjuje na 2:1, a samo pet minuta poslije Rafinha je ubacio loptu u peterac, nakon čega sudac označuje prekršaj na Jeffersonu Farfanu i pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Međutim, Hannover se nije dao zbuniti. Brzi povratak gostiju doživjeli su kao novi motiv i opet napali Schalke. Pogodili su vratnicu, tražili jedanaesterac, ali ni Schalke nije ostajao dužan. Presudni se trenutak zbio deset minuta prije isteka vremena, kada je Hanno Balitsch sjajno primio loptu i neobranjivo je poslao iza Neuerovih leđa. U samoj završnici Ya Konan je odjurio u protunapad i postavio 4:2 pored još jednom istrčalog Neuera.

Werder se pred svojim navijačima lako obračunao s Freiburgom. Golijadu je započeo Pizarro u prvom dijelu, a nastavili Hunt, opet Pizarro i Özil u nastavku susreta za konačnih 4:0. Mensur Mujdža odigrao je cijelu utakmicu za goste, a Ivica Banović u igru je ušao 71. minuti. U Bremenu proslavili i poraz dortmundske Borussije, koja je pogotkom Szalaija pala u Mainzu. Tako je dvoboj za treće mjesto postao troboj, pri čemu Bayer iz Leverkusena ima utakmicu manje - kasnije poslijepodne igra protiv Bayerna.

Zvonimir Soldo i njegov Köln nadoknadili su bodove izgubljene prošlog tjedna protiv Herthe. S 2:0 slavili su kod Hoffenheima, za kojeg je Josip Šimunić odigrao svih 90 minuta, a oba je pogotka postigao mladi Poljak Adam Matuszczyk u drugom poluvremenu.

Udarac Herthinim nadama u izbjegavanje začelja, osim pobjede Hannovera, zadao je i Stuttgart. Iako su gosti u Berlin doputovali bez Hleba, trener Christian Gross u 57. minuti u igru je ubacio Cacaua, a on mu se odužio 17 minuta kasnije - zatresao je mrežu za sva tri boda.