Crnogorci rutinirano kroz Crnicu

Ivana Jurica • nedjelja, 11.04.2010.

Iako su u Šibenik stigli oslabljeni, Crnogorci su bez većih problema došli do nove pobjede. Za samo nekoliko dana očekuje ih finale Kupa LEN i u sastavu s kojim su stigli u Šibenik bili su prejaki za dodatno pomlađene domaćine koji su ostali bez dva nova igrača. Niti četiri gola najboljeg strijelca lige Nikole Sutića Šibenčanima nisu bila dovoljna za poraz manji od konačnih 13:9.

Šibenik – Cattaro 9:13 (2:3, 4:4, 2:4, 1:2)

Šibenik, bazen u Crnici

Šibenik: Jukić (11 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 2, D. Belamarić, Šarić, Španja, Brkić 1, Sutić 4, Goreta, Vlahović 1, Samodol 1, Sučić, Storić, trener: Grgo Renje.

Cattaro: Jelić (5 obrana), Nastran 1, Vukčević, Živković, Kordić 1, Bjelobradić 1, Restović, Tomašević, Lobov 1, Žanetić 1, Kunac 4, Filipović 3, Krivokapić, Mišić 1, trener: Mirko Vičević.

Peterci: Šibenik -, Cattaro 1/1

Igrač više: Šibenik 7/10, Cattaro 2/7

Suci: Nenad Periš i Robert Tiozzo (oba Split)

Nastavlja se osipanje igračkog kadra u Crnici. Uoči prošle utakmice Šibenčani su se razišli sa vratarom Mirom Kačićem, a uoči gostovanja Cattara u Crnici dogovoreno je da i Dino Krnić napušta Crnicu. Nije lako u tim okolnostima treneru Grgi Renji koji svakim danom muku kako uopće trenirati, budući da gotovo svi mlađi igrači koji su trenutno u seniorskom kadru zbog školskih obaveza ne mogu dva puta dnevno trenirati.

Šibenčani su se nosili sa gostima sve do polovine treće četvrtine kada je duža klupa i iskustvo gostiju presudilo u njihovu korist. Prva četvrtina završila je minimalnom prednošću gostiju, a u drugoj četvrtini i jedna i druga momčad postigle su po četiri gola.

Gotovo polovicu golova domaćih vaterpolista postigao je njihov najboljih igrač Nikola Sutić, ali niti to nije bilo dovoljno da se pomrse računi Crnogorcima. Jednako efikasan s druge strane bio je i Aljoša Kunac, pa je od sredine treće četvrtine do kraja utakmice prednost Vičevićeve momčadi samo rasla.

Završilo je s konačnih 13:9, a tim je rezultatom Šibenik i definitivno izgubio mogućnost da se plasira u play off domaćeg prvenstva.