CSKA poražen na startu

Branimir Korać • nedjelja, 11.04.2010.

Na startu doigravanja ruskog košarkaškog prvenstva košarkaši moskovskog CSKA upisali su poraz od Himkija 73:68. U Ligi za ostanak Enisej je bio uspješan u Samari 80:77...

Košarkaši moskovskog CSKA nisu dobro ušli u doigravanje ruskog prvenstva. U prvom susretu Lige za prvaka ugostili su momčad Himkija i upisali poraz 73:68. Jedina dobra vijest po Evgenija Pašutina u cijeloj priči je povratak Matjaža Smodiša koji je nakon višemjesečne kalvarije s ozljedom upisao prve minute.

CSKA je na poluvremenu imao vodstvo 34:29, međutim odličnom igrom u trećoj četvrtini Himki je napravio preokret i stigao do prednosti. Na ulasku u posljednju minutu imao je Himki prednost 68:61, CSKA se serijom 5:0 približio. Kada je Raul Lopez 12 sekundi prije kraja susreta pogodio samo jedno bacanje, ukazala se domaćinu prilika za produžetak, ali Fridzon je ukrao loptu Langdonu i ubacio za konačnih 73:68.

U pobjedničkom sastavu Ricky Minard je ubacio 18 poena, a Vitalij Fridzon 13. Kod domaćina Ramunas Šiškauskas je ubacio 23 poena uz šest skokova dok je Zoran Planinić za 20 minuta ubacio šest poena (3/7) uz četiri osvojene lopte.

U Ligi za ostanak Enisej je u gostima svladao Samaru s 80:77. Zaslužena pobjeda momčadi iz Krasnojarska koja je u završnici imala i uvjerljiviju prednost, domaćin je uspio smanjiti, ali prave prijetnje za povratak u susret nije bilo.

Kod Eniseja Lionel Chalmers je ubacio 24 poena, a Kaspars Kambala 21 uz deset skokova. Kod domaćina Luis Flores je bio najefikasniji s 20 poena dok je 19 poena i osam asistencija dodao Ernest Bremer.