Križanac bolji od Dujmovića

Maja Giljanović • ponedjeljak, 12.04.2010.

Utakmice 5. kola donijele su sučeljavanja šestorice igrača koji su svoja umijeća pokazivali i na travnjacima HNL-a. Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac sa Zenitom je bio bolji od Lokomotiva hrvatskog reprezentativca Tomislava Dujmovića, Amkar Josipa Kneževića je izgubio od Rostova Dragana Blatnjaka, a Krila Sovjetov Gorana Drmića su pobijedila Saturn Marka Topića.

U utakmici u kojoj je sudac podijelio 11 žutih kartona i jedan crveni karton - od šest žutih dva je zaradio Tarasov i u 86. minuti ostavio goste s devetoricom u polju - Zenit Ivice Križanca u Sankt Peterburgu je pobijedio Lokomotiv Tomislava Dujmovića.

Ključni trenutak dogodio se u 54. minuti kada je Bistrova uposlio Lazović, a 24-godišnjak ljetos od Spartaka kupljen za devet milijuna eura loptu poslao iza Guilhermea i Zenitu donio skok na treće mjesto, a Lokomotiv bacio na 11. poziciju.

Obojica hrvatskih reprezentativaca odigrala su svih 90 minuta za svoje momčadi i nijednog sudac Jegorov nije upisao u bilježnicu zbog preoštrog starta.

Amkar hrvatskog U-21 reprezentativca Josipa Kneževića izgubio je od Rostova bivšeg igrača Zadra i Hajduka, BiH reprezentativca Dragana Blatnjaka (1:2), a Krila Sovjetov bivšeg igrača Zagreba, Istre i Karlovca Gorana Drmića protiv Saturna su bivšeg Varteksovca Marka Topića ostvarili prvu ovogodišnju pobjedu (2:1) i prepustili fenjer Sibiru (2:4 protiv Mahačkale).

Blatnjak je odigrao svih 90 minuta, Knežević je na travnjaku proveo posljednjih 40 minuta i u 80. zaradio žuti karton, Drmić je odigrao 73 minute, a Topića nije bilo ni na klupi.

Spartak i dalje zbog ozljede neraspoloživog Stipe Pletikose dobio je Terek (2:1), a igrači CSKA su se bodovno izjednačili sa Spartakom iz Nalčika trijumfom u Vladikavkazu protiv Alanije (3:1). Spartak, međutim, svoju utakmicu 5. kola igra danas, ne izgube li i dalje ostaju prvi, pobijedi li Rubin, prvaci će preuzeti prvo mjesto.

Rusija, 5. kolo:
Sibir - Mahačkala 2:4, Alania - CSKA 1:3, Rostov - Amkar 2:1, Dinamo - Tom 0:0, Spartak (M) - Terek 2:1, Krila Sovjetov - Saturn 2:1, Zenit - Lokomotiv 1:0