CSKA lošom taktikom u poraz

Branimir Korać • subota, 17.04.2010.

Moskovski CSKA upisao je i drugi poraz u doigravanju ruskog prvenstva. Nakon poraza od Himkija, upisali su poraz i protiv gradskog rivala Dinama i to nakon produžetka 85:82...

Dinamo je stigao do najslađe pobjede. U gradskom derbiju svladali su CSKA nakon produžetka 85:82 i tako posve otvorili prvenstvo i CSKA doveli u situaciju da mora strepiti za prvu poziciju.

Sergej Bazarevič (trener Dinama): Na nesreću tijekom sezone nismo igrali protiv najboljih momčadi doma onda kada smo se penjali u formi pa nismo mogli pokazati svoju pravu kvalitetu. Mi smo sretni što smo ušli u Top 4 te što smo dobili šansu upisati pobjede protiv najjačih protivnika. Igrali smo dobro i u Kazanu, no tamo nas nije htjela sreća. Danas smo se dobro držali dogovora prije susreta i odigrali smo na svom maksimumu jer se samo tako i može svladati CSKA."

CSKA je u završnici susreta imao i osam poena prednosti, a deset sekundi prije kraja kod prednosti od dva razlike, imali su i dva bacanja za pobjedu. Ponkrašov je ubacio samo jedno i to je Dinamu dalo priliku. Posljednji šut išao je za Hvostova, njega na trici faulira Holden i mladi branič odlazi na liniju slobodnih bacanja. Mirno je ubacio sva tri bacanja i susret odveo u produžetak.

U dodatnih pet minuta CSKA je nastavio s lošom taktikom razbacivanja trica, ispucali su ih tijekom susreta čak 40 i pogodili tek devet te ih je to odvelo u poraz.

Kod pobjednika najistaknutiji su bili Sergej Bikov s 27 poena i pet skokova te Aleksej Savrašenko sa 16 poena i 11 skokova. Kod CSKA Nikita Kurbanov ubacio je 17 poena, a Viktor Hrjapa 13 uz 14 skokova. Zoran Planinić za 24 minute je ubacio šest poena (2/3 za dva, 0/2 za tri) uz pet skokova.