Dubrovčani osigurali vodeću poziciju

Ivana Jurica • nedjelja, 18.04.2010.

Iako su igrali bez petorice standardnih igrača vaterpolisti Juga nisu imali problema u utakmici sa Šibenčanima na bazenu u Gružu. Slavili su domaćini sa 9:5, a budući da je Jadran iz Herceg Novog bio bolji od Primorca Jug je, dva kola prije kraja, osigurao startnu jedinicu uoči početka doigravanja u regionalnoj ligi.

JUG CO - ŠIBENIK NCP 9:5 (3:0, 2:1, 3:2, 1:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Nižić, Vranješ, Bautović 1, S. Sukno, Ivanković 1, Seman, Marković 3, Macan, I. Sukno, Benić 1, Drobac 1, Obradović, Bijač, Šutalo 2, trener: Elvis Fatović.

Šibenik: Jukić, Santini , J. Belamarić, Računica 1, D. Belamarić, Seferović, Španja 1, Brkić, Sutić 1, Bilić, Vlahović 1, Samodol 1, Sučić, Storić, trener: Grgo Renje.

Peterci: Jug CO1/2, Šibenik -

Igrač više: Jug CO 2/4, Šibenik 3/8

Suci: Petar Abramović (Kotor) i Krešo Milinović (Split)

Oslabljeni Šibenčani nisu mogli ravnopravno parirati domaćoj momčadi u kojoj su značajniju minutažu dobili igrači koji su se proteklog ljeta u Šibeniku okitili titulom svjetskih juniorskih prvaka. Utakmica je bila lišena svake rezultatske neizvjestosti, jer već nakon osam minute igre, golovima Markovića (dva) i Šutala, Jug je vodio sa 3:0.

Bautović i Benić do poluvremena su još po jednom zatresli šibensku mrežu, a na drugoj strani gosti su tek jednom pogodili mrežu domaćih. Učinio je to njihov najbolji igrač, prvi strijelac Jadranske lige, Nikola Sutić, inače, Dubrovčanin u redovima šibenskog prvoligaša.

U nastavku Šibenčani su realizirali nekoliko igrača više, pa su do kraja utakmice uspjeli smanjiti prednost domaćih koja je u jednom trenutku iznosila i pet golova prednosti.

Trostruki strijelac kod domaćih bio je Pavo Marković, kod Šibenčana petorica igrača postigla su po jedan gol.

U sljedećem kolu Jug gostuje kod riječkog Primorja, dok Šibenik u Crnici dočekuje Jadran iz Herceg Novog.