Mladost se izvukla u zadnjoj četvrtini

Matej Milanović • nedjelja, 18.04.2010.

Mladost je u utakmici s Mornarom bila blizu senzacionalnom porazu. Žapci su se izvukli zadnjom četvrtinom u kojoj su s tri gola preokrenuli rezultat i došli do pobjede...

MLADOST - MORNAR 8:7 (1:2, 2:1, 2:4, 3:0)

Jadranska liga, 24. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica, Petković 2, Milaković, Zubčić 1, Martinić 1, Karač 2, Muslim 1, Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar 1, Trener: Nikolić

Mornar: Kačić, Udiljak, Aličić, Čorušić, Kalebić, Oreb, Jerković 1, Vojković, Mataić 1, Marelja 1, Kovačić 2, Ban 1, Bratić 1, Trener: Kreković

Suci: Radonjič (Ljubljana), Blažić (Rijeka)

Igrač više: Mladost 3/8, Mornar 3/7

Peterci: Mladost 0/1, Mornar 1/1

Mornar je kod Mladosti krenuo dobro u prvoj četvrtini koju je dobio s 2:1. Domaći su uspjeli u drugoj dionici nadoknaditi zaostatak i do poluvremena izjednačiti na 3:3. U trećoj dionici se krenulo s dva gola sa svake strane. Nakon toga su gosti došli nadomak senzaciji.

Naime, do kraja četvrtine Mornar je zabio dva gola i pred zadnji odmor skupio veliku prednost od 7:5. Ipak, u posljednjih osam minuta gosti više nisu uspjeli zatresti mrežu Mladosti. Zagrepčani su pak prvo izjednačili na 7:7, da bi potom Frano Karač, 12 sekundi prije kraja dvoboja, pogodio za konačnih 8:7.

Kod domaćih su dva gola zabili Karač i Antonio Petković. Kod MOrnara je pak dva pogotka upisao Željko Kovačić. U idućem kolu Mladost gostuje kod Primorca, dok će Mornar ugostiti Budvu.