Himki propustio priliku

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.04.2010.

U susretu drugog kola doigravanja ruskog prvenstva Himki je na domaćem terenu poražen od Uniksa te je tako propustio uhvatiti na vrhu ljestvice moskovski CSKA...

Nakon kiksa CSKA dan ranije u susretu protiv Dinama, Himki je mogao pobjedom protiv Uniksa omjerom se poravnati s Moskovljanima te posve uhvatiti priključak na vrhu. Međutim nisu uspjeli, upisali su na domaćem parketu razočaravajući poraz 83:67.

Mučili su se domaćini i u prvom poluvremenu kada nikako nisu uspjeli preuzeti kontrolu nad rezultatom, međutim treću četvrtinu odigrali su katastrofalno i Uniks je tu osigurao pobjedu. To razdoblje igre Uniks je dobio s 29:11, stvorio nedostižnih 61:40 te mirno priveo utakmicu kraju i slavio 83:67.

U pobjedničkom sastavu Terrell Lyday je ubacio 25 poena (5/7 trica) dok je Maciej Lampe dodao 15 poena i sedam skokova. Krešimir Lončar odigrao je 22 minute i ubacio 11 poena (4/11) uz četiri skoka dok je Marko Popović za 29 minuta ubacio devet poena (4/12) uz sedam asistencija. Kod domaćina Kelly McCarthy je ubacio 23 poena uz deset skokova, a Timofej Mozgov je uhvatio 12 skokova.