Boca plesala samo jedno kolo

Maja Giljanović • ponedjeljak, 19.04.2010.

Razigrana Boca iz 14. kola protiv Arsenala plesala je samo jedno kolo, Gimnasia je ogolila sve njene slabosti i u La Plati slavila 1:0. River je u 15. kolu ostvario prvu pobjedu otkad je od Leonarda Estrade momčad preuzeo Juan Jose Lopez, a trijumfom protiv Tigrea Estudiantes se vratio na prvo mjesto. U stopu ga prati Independiente, a ambicije gaje i Godoy i osobito Argentinos Juniors koji svoju utakmicu protiv Arsenala igra danas i pobijedi li preuzet će čelo.

Utakmica Boce protiv Arsenala (4:0) pokazala se kratkotrajnim bljeskom. Igrači Roberta Pompeija u 15. su se kolu vratili lošim navikama iz doba Abela Alvesa, odigrali beskrvno u La Plati protiv Gimnasije i izgubili golom Pereza u 59. minuti.

Boca ponovno gleda u leđa Riveru nakon što je River Juan Joseu Lopezu poklonio prvu pobjedu nakon što je preuzeo momčad od Leonarda Estrade. Godoy je utišao Monumental u 32. minuti (Higuain), lider Clausure je vodio do 69. minute, a u 71. je gubio nakon što je Ortega izjednačio i Ferrari u sljedećem napadu preokrenuo na 2:1.

Godoy je pao na treće mjesto, a na čelu su Estudiantes i Independiente. Estudiantes je slavio u gostima protiv Tigrea (Desabato i Sosa za 1:2), Independiente u gostima protiv Banfielda (Silvera, Gracian i Nunez za 1:3), Estudiantes je bolji zbog šest golova bolje gol-razlike.

Godoy zaostaje dva boda koliko i Argentinos Juniors na petom mjestu samo što oni svoju utakmicu 15. kola protiv Arsenala tek moraju odigrati. Atletico je protiv Chacarite pobijedio prvi put u 2010. (2:1), a utakmica Rosarija i Newell's Old Boysa završila je naizgled miroljubivo podjelom bodova (1:1). Atmosfera je bila sve prije nego prijateljska, sudac je podijelio četiri crvena kartona, gostujuće Bernardija (34.) i Nuneza (45.) te domaćeg Paglialungu (34.) isključio je izravno, a Valentini je prokockao brojčanu prednost Rosarija drugim žutim u 50. minuti.

Clausura, 15. kolo:
Gimnasia - Boca Juniors 1:0, River Plate - Godoy 2:1, Rosario - Newell's Old Boys 1:1, Chacarita - Atletico 1:2, Tigre - Estudiantes 1:2, Racing - Velez 3:1, Banfield - Independiente 1:3, San Lorenzo - Huracan 3:0