Barca uspješna u Valladolidu

Željko Kubatka • ponedjeljak, 19.04.2010.

Barcelone je u uzbudljivoj utakmici uspjela pobijediti na gostovanju u Valldolidu, Ciudad Real jedva do pobjede protiv otpisanog Cangasa, a Torrevieja osvojila veliki bod na jugu Španjolske…

Odigrano je 25. kolo Asobal lige nakon kojeg je se situacija na dnu tablice polako raščišćava i sve je izvjesnije da će ligu napustiti Frigoríficos Morrazo – trenutno zadnji sa samo sedam bodova i Octavio Pilotes Posada – predzadnji s četiri boda manje od Arratea.

U Ciudad Realu su se sastale prva i zadnja ekipa što se po rezultatu i igri nije moglo zaključiti. Zadnja ekipa je pružila odličan otpor budućem prvaku 20. izdanja Asobal lige, rukometaši iz Cangasa su nakon 30. minuta igre čak i vodili 9:7. Ipak, do velikog iznenađenja nije došlo jer su domaćini u zadnjih deset minuta počeli ozbiljnije igrati. Najbolji Realov igrač je bio golman Arpad Šterbik s 15 obrana.

Derbi se igrao u Valladolidu gdje je gostovala Barcelona i ostvarila pobjedu u čudnoj utakmici u kojoj su protivnici u serijama postizali golove. Katalonci su u 23. minuti utakmice visoko vodili 15:5, poslije šest uzastopnih golova. Domaći uzvraćaju s 7:0 i smanjuju na -3.

Polovinom drugog dijela sve je došlo na početak jer je Valladolid izjednačio na 23:23. U završnici su se gosti bolje snašli i zasluženo pobijedili. Lijevo krilo Barce Juan García je postigao 11 golova, dok je Havard Tvedten zabio sedam golova za domaće.

Ademar je lako došao do dva nova boda s kojima se utvrdio na četvrtom mjestu. Arrate se nije mogao ozbiljnije suprotstaviti raspoloženim hrvatskim rukometašima. Denis Buntić i Damir Bičanić su ponovo bili među najboljima na terenu. Buntić je sedam puta bio uspješan, a Bičanić u četiri navrata. Mirko Alilović je osam puta uspješno spriječio udarce protivnika.

Torrevieja je izvukla samo bod na gostovanju kod Antequere. Gosti su tri minute do završetka utakmice imali vodstvo 31:27 ali su to uspjeli prokockati i prepustiti bod domaćinu kod kojih je najefikasniji bio Branislav Obradović s osam zgoditaka. Ivan Vukas se jednom ubilježio u listu strijelaca Torrevieje.

Drugi katalonski klub Granollers je pobijedio Aragon i tako pomogao Ademaru da se za tri boda udalji na četvrtom mjestu od ekipe iz Zaragoze. U samu završnicu se ušlo s poravnatim rezultatom, a pobjednički gol je postigao Aleksandar Svitlica.

Ne baš dobra financijska situacija se odrazila na rukometaše Cuence. Cuenca je ugostila goste iz Logrone i prepustila im bodove. Bez plaća i novaca nema ni dobre igre niti pobjeda, formula je Cuencinih rukometaša. Gosti zadovoljni, jer s dva osvojena boda su na šestom mjestu koje im garantira izlazak u Europu u idućoj sezoni.

U Madridu je Alcobendas osvojio bodove značajne u borbi za ostanak. Domaći su vodili gotovo cijelu utakmicu i na i visoko pobijedili Lábaro Toledo. Jedini japanski rukometaš u najboljoj španjolskoj ligi Daisuke Miyazaki je postigao šest golova za Madrižane.