Veršić na Poljudu obranio bod

Maja Giljanović • srijeda, 21.04.2010.

Unaprijed odigrana utakmica 26. kola Jadranske lige u Splitu je između fenjeraša POŠK i Kopera Veselina Đuhe završila podjelom bodova. Splićani su nakon prvog poluvremena vodili, gosti su izjednačili i gotovo preokrenuli, ali bod POŠK-u je u finišu utakmice spasio raspoloženi Duje Veršić.

POŠK - Kotor 4:4 (2:1, 2:1, 0:2, 0:0)

Split, 26. kolo Jadranske lige
Suci: Adžić (Kotor) i Štampalija (Šibenik)

POŠK: Veršić, Kujačić, Prižmić, Maškarić 1, Barbarić, Lušić, Kaurloto, Maras 1, Scherbl 2, Rabadan, Ivanišević, Travnikar, Jelovina, Crnčević. Trener: Vinko Rossi

KOPER: Gržentić, Pavičić 1, A. Verač 1, Burburan 1, B. Verač, Kavčič, Puš 1, Galić, Merlak, Krivičić, Černeka, Crnica, Prelc, Smolnik. Trener: Veselin Đuho

Igrač više: POŠK: 1/6, Koper 2/6

U utakmici u kojoj su obje momčadi mogle do pobjede remi je najpošteniji rasplet. U Poljudu su POŠK i Koper otvorili 26. kolo Jadranske lige i svaki propustili šanse za osvajanje punog plijena.

Splićani su nakon prvog poluvremena vodili 4:2, ali u trećoj su četvrtini propustili tri napada s igračem više i priliku da se odlijepe na tri gola-razlike. Koper je poklon-bon spremno prihvatio, izjednačio koncem treće i u četvrtoj četvrtini izgledao bolji protivnik. Gol za pobjedu ipak nisu postigli, platili su i sami danak slaboj realizaciji igrač više (2/6).

Trener gostiju Veselin Đuho može žaliti za propuštenim jer POŠK se "nudio", Splićani od 16. minute pa do kraja utakmice nisu postigli ni gola, a bod im je spasio najbolji igrač utakmice s više od tucet obrana (14) Duje Veršić.

POŠK je i dalje posljednji iza Kotora i želi li izbjeći fenjer u subotu igrači Vinka Rossija moraju osvojiti bod protiv Medveščaka u Utrinama.

Preostale utakmice 25. kola u subotu su Primorac - Mladost, Primorje - Jug, Šibenik je domaćin Ivici Tucku i Jadranu iz Herceg Novog, Mornar dočekuje Budvu, a Cattaro gostuje u Splitu protiv Jadrana.