Večer domaćina u Bundesligi

Matej Milanović • četvrtak, 22.04.2010.

Nastavljeno je 27. kolo rukometne Bundeslige. U pet odigranih susreta slavili su samo domaćini. Kod Gummersbacha se istaknuo hrvatski dvojac Zrnić-Vuković koji je zajedno zabio 16 golova...

Kiel je pobjedom odgovorio na pobjedu HSV-a. Zebre su protiv Füchse Berlina krenule s 5:2 nakon šest minuta igre. Razlika se održavala do polovice poluvremena nakon čega je Kiel s pet uzastopnih pogodaka pobjegao na 17:9. Do poluvremena je razlika narasla na +10, 20:10. U nastavku je Berlin uspio namučiti protivnike i doći do minusa od samo dva gola osam minuta prije kraja dvoboja, 27:25.

Ipak, nakon toga su se domaći probudili i do isteka vremena napravili seriju 8:1. Kod domaćih je devet golova upisao Filip Jicha od čega tri sa sedam metara. Kod Lisica je pak najbolji bio Ivan Ninčević sa sedam golova, od čega četiri sedmerca.

Flensburg je protiv Gosswallstadta poveo 8:4 nakon 13 minuta. Pred posljednju trećinu prvog poluvremena gosti su uspjeli izjednačiti, ali je Flensburg s četiri pogotka pobjegao na 13:9 do 26. minute. U nastavku su domaći otvorili s 5:1 i odlaskom na 18:11 riješili susret.

Grosswallstadt se uspio odmah približiti na minus četiri, ali je do kraja Flensburg mirno kontrolirao rezultat i zasluženo slavio. Najveće vodstvo su domaći imali u 56. minuti, 23:14. Kod Flensburga je osam golova zabio Oscar Carlén, a kod Grosswallstadta ih je pet upisao Stefan Kneer.

Lemgo je protiv Melsungena krenuo dobro od početka. Domaći su odmah poveli tri razlike, a nakon deset minuta bilo je i 9:4. Lemgo je zatim nastavio igrati bolje i s pet je uzastopnih pogodaka došao do 18:9 nakon 21 minute igre. Ubrzo su domaći poveli i deset razlike, a na poluvrijeme se otišlo s 21:13.

U nastavku je Melsungen smanjio zaostatak na oko pet golova i uglavnom se razlika održavala stabilnom te je Lemgo dosta mirno došao do pobjede. Kod domaćih je 11 golova, od čega pet sedmeraca, upisao Michael Kraus. U redovima Melsungena ih je pak devet dodao Alexandros Vasilakis, od čega dva sedmerca.

Minden obzirom na tešku situaciju na ljestvici mora ići po bodove u svakoj utakmici, no protiv Rhein Neckar Löwena trajao je tek 12 minuta. Nakon toga Lavovi su vodili 8:7. Ubrzo su domaći pobjegli i na plus četiri, 13:9, a u 26. minuti i na 18:12.Nakon toga je Rhein Neckar Löwen kontrolirao rezultat i došao i do 32:23 deset minuta prije kraja utakmice, nakon pet uzastopnih golova. Kod Lavova su po sedam golova upisali Bjarte Myrhol i Karol Bielecki, dok ih je kod Mindena 11 upisao Aljoscha Schmidt, koji je realizirao šest sedmeraca.

Bodovi su potrebni i Dormagenu koji je kod Gummersbacha držao egal sve do 13 minute, a do pred sam kraj poluvremena održavao se na dva gola minusa. Na poluvrijeme je pak Gummersbach otišao sa 16:13. U nastavku su domaći poveli četiri razlike, Dormagen je s tri gola došao na 21:20, nakon čega je Gummersbach zaredao tri gola i vratio plus četiri.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli u par navrata doći na minus dva, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Gummersbachu koji je u završnici imao i vodstvo od pet zgoditaka. Domaće su predvodili Hrvati. Vedran Zrnić zabio je devet golova, šest iz sedmeraca, a Drago Vuković sedam. Kod Dormagena je najbolji bio Florian Wisotzki s osam pogodaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710