Kriza trese CSKA

Branimir Korać • nedjelja, 25.04.2010.

Odigrani su susreti trećeg kola doigravanja ruskog prvenstva. CSKA je upisao novi neočekivani poraz, a Himki je bio uspješan na svom parketu...

Moskovski CSKA trese kriza. I u trećem susretu u Ligi za prvaka ruskog prvenstva upisali su poraz i to već drugi poraz na domaćem parketu. Ovaj put uspjeli su izgubiti praktički dobivenu utakmicu protiv Uniksa koji je bio bolji sa 77:75.

Moskovljani su najvećim dijelom susreta bili u prednosti da bi neshvatljivo pali u posljednjoj četvrtini što su gosti znali iskoristiti. Izostala je i agresivnost Moskovljana te čvrsta obrana i u posljednjih deset minuta, iako su nezaustavljivo padali, napravili su samo jednu osobnu pogrešku.

Pobjednika su predvodili Maciej Lampe sa 16 poena i 13 skokova te Veremeenko s 11 poena i pet skokova. Marko Popović igrao je 29 minuta i ubacio devet poena (3/7) uz osam asistencija, a Krešimir Lončar je za 16 minuta ubacio deset poena (4/10) uz četiri skoka. Kod CSKA Ramunas Šiškauskas je ubacio 25 poena, a Pops Mensah-Bonsu deset poena uz devet skokova. Zoran Planinić za 25 minuta je ubacio osam poena (3/9) uz dva skoka.

U drugom susretu Himki je ugostio moskovski Dinamo i uz manje probleme upisao pobjedu te uhvatio CSKA na vrhu. Moskovljani su dugo pružali otpor, no u posljednjoj dionici više nisu izdržali i Himki se uspio odvojiti te slaviti 89:79.

U domaćem sastavu Robertas Javtokas je ubacio 16 poena uz osam skokova dok je Petr Gubanov dodao 15 poena. Kod Dinama Sergej Bikov je ubacio 23 poena, a Aleksej Žukanenko 15 poena uz šest skokova.