Hannover Burgdorf blizu spasa

Matej Milanović • ponedjeljak, 26.04.2010.

U 27. kolu rukometne Bundeslige Hannover-Burgdorf je došao do važnih bodova protiv Wetzlara i vjerojatno osigurao spas. Düsseldorf je došao do boda s Lübbeckeom, a Balingen Weilstetten je propustio pobjedu kod Göppingena...

Lübbecke je na gostovanju kod Düsseldorfa već do 11. minute poveo tri razlike, 5:2. Gosti su u tom prvom djelu držali sve konce igre i čak su došli do +5 u 26. minuti, ali do poluvremena nisu postigli ni gola te je Düsseldorf uspio smanjiti do 13:10. U nastavku su se domaći u par navrata približili na -1, ali je Lübbecke devet minuta prije kraja ponovno imao tri razlike, 20:17. Ipak, nakon toga su domaći zaredali tri gola i vratili se u igru. Gosti su do kraja susreta još dvaput poveli, ali je Düsseldorf ipak izjednačavao.

Posljednji gol na utakmici koji je domaćima donio bod, postigao je Michael Hegemann, za 22:22. Upravo je Hegemann predvodio svoje sa šest golova, dok je kod Lübbeckea šest pogodaka upisao Thorir Olafsson. Düsseldorfa očekuje jako težak put kako bi ostali u prvoj ligi, posebno obzirom da u iduća dva kola igra s Kielom i HSV-om. Nakon toga ih oečkuje okršaj s direktnim konkurentima za opstanak, Balingen Weilstettenom.

Upravo je Balingen Weilstetten bio blizu bodova kod Göppingena, ali je na kraju ipak ostao praznih ruku. Domaći su serijom od četiri gola poveli 10:7 u 16. minuti, ali umjesto da od tada krenu kontrolirati susret, dopustili su gostujuću seriju od pet zgoditaka za preokret na 12:10.

Na poluvrijeme je Balingen Weilstetten otišao s +3, a Göppingen je uspio izjednačiti u 39. minuti na 17:17, nakon tri uzastopna gola. Gosti su se još jednom uspjeli odvojiti, 23:21, polovicom drugog dijela, no Göppingen je odmah zabio četiri gola i preokrenuo situaciju.

Preokretima ipak nije bilo kraja te su gosti u 57. minuti opet vodili, 27:26, ali su potom primili tri gola i pogotkom na samom isteku uspjeli tek smanjiti na 29:28. Kod Göppingena je šest golova zabio Tim Kneule, dok ih je osam u redovima Balingen Weilstettena realizirao Felix Lobedank.

Od borbe za opstanak se pak bitno udaljio Hannover Burgdorf koji je upisao strašno bitnu pobjedu protiv Wetzlara. U prvom se poluvremenu niti jedan sastav nije uspio odvojiti, a na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom gostujućeg Wetzlara. U nastavku susreta domaći su poveli 15:12, na što su gosti uzvratili s četiri pogotka za novo vodstvo. Ključan iskorak prema punom plijenu, Hannover Burgdorf je napravio dolaskom na 23:20 u 57. minuti.

U tim posljednjim minutama gosti su tek uspjeli smanjiti na -1, ali ne i izjednačiti. Kod domaćih je pet golova postigao Hannes Jon Jonsson, a kod gostiju ih je sedam ubacio Sven Sö Christophersen. I Hannover Burgdorf i Wetzlar imaju 19 bodova, što je sedam više od zone ispadanja. Obzirom da se do kraja igra još samo sedam utakmica to bi trebalo biti dovoljno.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710