Estudiantes s(p)retno protiv Rivera

Maja Giljanović • ponedjeljak, 26.04.2010.

Estudiantes je i nakon emocijama nabijenog derbija protiv River Platea i dalje prvi favorit za titulu u Clausuri. River je pobijedio sam sebe golom Quiroge u 20. minuti, kasnije su im popustili i živci i utakmicu su završili s dvojicom igrača manje.

Gol Facunda Quiroge odlučio je derbi 16. kola Clausure između Estudiantesa i River Plate, ali tri boda nisu osvojili gosti, Quiroga je u 20. minuti prevario svog golmana Ojedu, loptu koju je Perez oštro uputio u peterac Rivera branič gostiju je u neobranjivom luku prebacio iznad nemoćnog Ojede.

River je u finišu potpuno izgubio živce, Villalba i Cabral jedan su za drugim nakon izravnih isključenja u 87. i 88. morala i prije konca utakmice pod tuš.

Bod iza s(p)retnog Estudiantesa su Argentinos Juniors. Protiv Arsenala u ponedjeljak su osvojili bod (Coria je izjednačio na 2:2 i iščupao ga u 88. minuti), a protiv Gimnasije u 16. kolu sva tri golovima Ortigoze iz jedanaesterca, Sose i Raymonde (3:1).

Tu su i Godoy i Independiente. Godoy je otpor Chacarite slomio golom Ospine u 18. minuti, a Independiente je prokockao šansu preuzeti drugo mjesto samo bodom protiv Huracana (0:0), Estudiantes i jednima i drugima tri kola prije kraja bježi dva boda.

Vijest je i da je Boca pobijedila, San Lorenzo je poklekao u 3. i 70. minuti, Migliorea su probili Gimenez i najbolji strijelac u povijesti Boce Martin Palermo.

Clausura, 16. kolo:
Boca Juniors - San Lorenzo 2:0, Estudiantes - River Plate 1:0, Argentinos Juniors - Gimnasia 3:1, Godoy - Chacarita 1:0, Atletico - Rosario 2:2, Newell's Old Boys - Colon 5:0, Velez - Tigre 1:0, Racing - Banfield 2:0, Huracan - Independiente 0:0