Maja Giljanović • srijeda, 28.04.2010.

Zbog terorističkog napada na podzemnu željeznicu u Moskvi koji je početkom travnja ubio više desetaka ljudi utakmica četvrtog kola Premier lige između CSKA i Zenita je pomaknuta iz sigurnosnih razloga. U Moskvi je mirno, prijetnji više nema i policajaca je za osiguranje bilo dovoljno da se utakmica odigra večeras. Ivica Križanac i Aleksandr Keržakov pobrinuli su se da navijači CSKA požele da nije.

Nakon 90 minuta derbi utakmice 4. kola ruske Premier lige između CSKA i Zenita raduju se gosti iz Sankt Peterburga. Utakmica je prvotno trebala biti odigrana početkom travnja, ali je odgođena nakon terorističkog napada na moskovsku podzemnu željeznicu, ruska je policija tih dana bila u najvišem stupnju uzbune i nisu si mogli priuštiti slanje jakog osiguranja na nogometnu utakmicu.

Vodstvo lige dvoboj je odgodilo za danas - između sedmog i osmog kola kad je CSKA drugi bod iza vodećeg Nalčika, a Zenit četvrti tri boda iza - a jedva su ga dočekali Ivica Križanac i Aleksandr Keržakov.

Hrvatski reprezentativac je utišao domaće navijače golom u 5., a nedoumice oko raspleta Keržakov je uklonio u 65. minuti. 31-godišnjem Omišaninu gol protiv CSKA u 2010. je prvi prvenstveni u sedmom nastupu (svih sedam kola je odigrao svih 90 minuta), a ukupno u sezoni drugi nakon što je prvog postigao u kolovozu u osmini finala Kupa protiv Nižnji Novgoroda. Križanac je golom za 2:1 u produžetku u 97. minuti lansirao Zenit na koncu sve do finala u kojem su 16. svibnja favoriti protiv Sibira.

CSKA je pao za jednu poziciju na treće mjesto jer prestigao ga je Zenit i bodovno se izjednačio s Nalčikom, Spartak je i dalje na čelu zbog dva gola bolje gol-razlike.