Estudiantes i Argentinos ne popuštaju

Maja Giljanović • ponedjeljak, 03.05.2010.

180 minuta prije kraja Clausure nogometaši Estudiantesa imaju konce u svojim rukama. Igrači Alejandra Sabelle gubili su protiv Chacarite, preokrenuli i u utakmice protiv Rosarija i Colona ulaze bod ispred Argentinos Juniorsa koje čekaju Independiente i Huracan.

Chacarita je u 17. kolu Clausure golom Zarifa povela protiv favoriziranog Estudiantesa, ali nije izdržala pritisak, gosti su izjednačili iz jedanaesterca najboljeg strijelca lige (10 golova) Bosellija u 32. minuti, a tri minute poslije gol za tri boda donio im je Cellay.

Ne posustaju ni Argentinos Juniors, San Lorenzo su pobijedili još dramatičnije nego Estudiantes Chacaritu. San Lorenzo je vodio golom Alfara iz 41. minute, Sosa je izjednačio u 61., a 23-godišnji je bivši U-20 reprezentativac Argentine iščupao i pobjedu u 89. minuti.

180 minuta prije kraja prvenstva Estudiantes ispred Argentinos Juniorsa ima bod više, a i u preostala dva kola njihovi su protivnici na papiru lakši. Estudiantes u La Plati, naime, dočekuje 18. na tablici Rosario i putuje na noge trenutno 13. Colonu, a Argentinos Juniorsima dolazi četvrtoplasirani Independiente i gostuju protiv 10. Huracana.

Godoy i Independiente su izgubili korak, Godoy je izgubio od Rosarija u 90. minuti (Chitzoff), a Independiente nakon što su vodili 1:0 od Boca Juniorsa 2:3.

Clausura, 17. kolo:
Independiente - Boca Juniors 2:3, River Plate - Velez 1:0, San Lorenzo - Argentinos Juniors 1:2, Chacarita - Estudiantes 1:2, Gimnasia - Lanus 0:0, Rosario - Godoy 1:0, Colon - Atletico 0:0, Arsenal - Newell's Old Boys 0:2, Tigre - Racing 1:2, Banfield - Huracan 1:0