Arrate osigurao opstanak

Željko Kubatka • srijeda, 05.05.2010.

U derbiju začelja 28. kola Arrate je minimalnom pobjedom nad Octavio Pilotes Posadom osigurao ostanak u Asobal ligi, dok je u drugoj utakmici minimalnu pobjedu upisao domaći Alcobendas...

Alcobendas je ugostio katalonske Granollerse, finalistu Kupa pobjednika kupova i minimalnom pobjedom prebrinuo brige o ostanku dva kola prije završetka Asobal lige. Domaći rukometaši su dobro iskoristili umor Katalonaca od susreta u polufinalu Kupa kupova, te u drugom dijelu preuzeli inicijativu i vodstvo. Četiri minute do kraja Alcobendas je imao +4 koje su zamalo ispustili dopuštajući gostima da serijom do tri gola dođu na minimalni zaostatak, no do poravnanja nije došlo jer su domaći uspjeli sačuvati loptu do zadnjeg sučevog zvižduka. Domaći pivot Victor Tremps je zabio šest golova kao i Miloš Pešić, međutim on je potrošio čak 14 lopti.

Arrate i Posada su igrali derbi začelja u kojem se direktno odlučivalo tko će napustiti prvoligaško društvo. Bila je to potpuno izjednačena utakmica, a domaći su golom Dalibora Čuture u zadnjoj minuti osigurali pobjedu i nastavak natjecanja u Asobal ligi u idućoj sezoni.

Gosti su uspjeli u drugom dijelu nadoknaditi -2 s kojim se završilo prva polovina utakmice. Imali su domaći u 50. minuti tri gola prednosti, ali rukometaši Posade uspijevaju postići gol za izjednačenje 29:29. Srpski srednjak Dalibor Čutura je bio siguran, pogodivši s crte od šest metara. Gol vrijedan dva boda i nove sezone među najboljim španjolskim ekipama.

Najefikasniji rukometaši Arratea su bili Dalibor Čutura i István Rédei s po osam golova. Za Arrate spas, dok Posada gotovo sigurno napušta Asobal ligu.

U preostalim susretima najuzbudljivije će biti u Ciudad Realu gdje gostuje Valladolid. U derbiju kola Ciudad Real može pobjedom i matematički osigurati novi trofej u Asobal ligi.