Borna Rupnik • četvrtak, 06.05.2010.

Pedro Morales ipak je dobio još jednu priliku nametnuti se izborniku Marcelu Bielsi, a iskoristio ju je odlično, pogotkom nakon samo 62 sekunde igre...

Čile je u prijateljskom ogledu odmjerio snage s reprezentacijom Trinidada i Tobaga, a Dinamov veznjak Pedro Morales dobio je od svog izbornika Marcela Bielse povjerenje od prve minute. A već je na ulasku u drugu postigao pogodak, prvi za svoju zemlju.

Bio je to samo uvod u čileansku pobjedu, koju je drugim pogotkom svoje reprezentacije potvrdio Sebastian Toro početkom drugog poluvremena. Čile će na Svjetskom prvenstvu nastupiti u skupini sa Španjolskom, Švicarskom i Hondurasom.

Argentina je u svom pripremnom okršaju pobijedila Haiti 4:0, pri čemu je Diego Maradona na teren poslao sastav složen od igrača koji igraju u domaćoj ligi.

Dva se puta u strijelce upisao Facundo Bertoglio, a po jednom su mrežu Haitija zatresli Martin Palermo te Sebastian Blanco.